Zahrada

Rodinný bazén splní všechna očekávání každému členu rodiny 

Od   | 

Pokud si příští léto chcete konečně užít u vlastního bazénu, právě je ideální čas pro jeho výběr Na začátku se zamyslete nad hlavními preferencemi jednotlivých členů domácnosti a splňte si tak společně svůj velký sen. S výběrem vám samozřejmě pomohou i bazénoví specialisté, kteří jsou připraveni poradit i online.

Teplotu vody i čerpadlo můžete ovládat pomocí mobilní aplikace. Zdroj: Albixon

Tatínek by rád dohlížel nad teplotou bazénu i přes mobilní aplikaci

Prostřednictvím mobilní aplikace lze ovládat solnička, tepelné čerpadlo, filtrační čerpadlo a osvětlení bazénu. Počasí vám tak už nikdy nepřekazí plány s rodinou nebo přáteli. Když se tatínek dopoledne v práci rozhodne, že bude pořádat bazénovou party, jednoduše prostřednictvím aplikace zapne filtraci či tepelné čerpadlo. Jeho velkou výhodou je to, že kromě zahřátí vody funguje i naopak – v parných letních dnech dokáže vodu také ochladit pro naprosto dokonalé osvěžení. Nebudete tak ničím omezováni, jednoduše nastavíte čerpadlo na vyšší výkon v době, kdy např. potřebujete bazén rychle vyhřát na party či po chladném období, a pak ho kdykoliv můžete přepnout do úsporného režimu a udržujete stálou teplotu vody pomocí nižšího výkonu a s nižší spotřebou energie.

Maminka už nechce cvičit jen na suchu

Protiproud je jednoduché zařízení, které z bazénu odebírá vodu pomocí čerpadla a pod velkým tlakem ji speciálně konstruovanými tryskami vhání zpět. Sílu i směr vzniklého proudu je možné regulovat a zvolit tak intenzitu vhodnou pro rekreační či kondiční plavání nebo vodní hry a relaxaci. V bazénech s protiproudem si jednoduše zacvičíte aqua aerobic, zlepšíte si kondici běháním ve vodě, zpevníte tělo posilováním nebo si dopřejete pořádnou plaveckou dráhu. Protiproud mimo maminky ocení i děti, pro které se pomocí jednoho tlačítka stane bazén rozbouřeným oceánem.

Slaná voda bude příjemnější všem, kteří mají problémy se silným chlorováním. Zdroj: Albixon

Syn trpí atopickým ekzémem

Pro osoby s citlivou kůží nebo kožními onemocněními může být občas koupání ve vodě, které obsahuje velké množství chlóru, nepříjemné. Tím, že bude bazén splňovat i tento požadavek, z něj bude radost maximální. Nejen pro alergiky je zajímavá varianta slané úpravy vody. Dopřát si můžete i úpravy vody Oxilife. Ta spočívá v kombinaci elektrolýzy s hydrolýzou. Voda v bazénu je tak dezinfikovaná nejen pomocí reakce slané vody, ale také aktivním kyslíkem. Voda je slaná asi jako lidské slzy, a tak nedráždí lidské oko ani pokožku. Úprava vody je naprosto bezpečná. Celý proces je šetrný nejen k lidské pokožce, ale i k životnímu prostředí. Solničku Hayward lze navíc doplnit o Wi-Fi modul a získat tak naprostou kontrolu nad bazénem i mimo domov. Prostřednictvím mobilní aplikace lze ovládat veškeré její funkce, takže spokojen bude i tatínek.

Malá dcerka se zrovna naučila chodit a běhá po zahradě

Kolem bazénu se celoročně pohybují nejen hrající si děti, ale také zvířata. Je tak důležité předcházet tomu, aby do bazénu spadly – ať už je napuštěný nebo ne. Nejbezpečnější ochranou proti vynalézavým potomkům je pořídit k bazénu zastřešení, které je opatřeno navíc i dětskou pojistkou. Mnohé bezpečnostní prvky totiž zabraňují jejich vstupu do vody bez vašeho vědomí.

Babička nechce plýtvat vodou ani financemi

I babička může být spokojená. Nové bazény řady Benefit představují doslova za málo peněz hodně koupání. Jeho hlavní předností je to, že jej není potřeba při zazimování vypouštět. Při správné a pravidelné péči o bazénovou vodu ji stačí vyměnit až po několika sezónách a nezatěžovat tak životní prostředí neúměrným odběrem. Ušetří se tak příroda i finance.

Dědeček má omezenou pohyblivost a bojí se škobrtnutí

U bazénu řady Benefit dochází i k inovacím protiskluzového desénu schodiště, čímž se zvýší jeho bezpečnost. Poblíž hrany každého schodu jsou vyfrézovány tři drážky, které brání uklouznutí. Zároveň jsou díky tvaru odolné vůči usazování nečistot.

Díky zakrytí a vytápění pomocí tepelného čerpadla budete moci bazén využívat i během podzimních dnů. Zdroj: Albixon

 

VÍCE NA ALBIXON.CZ

 


You must be logged in to post a comment Login