Návštěvy bytů

Rekonstrukcí malého bytu získali více prostoru pro pohodlnější život

Od   | 

Tříčlenná rodina z Přerova se rozhodla svépomocí zrekonstruovat byt o rozloze 50 m2. Hlavním úkolem bylo zvětšit koupelnu a kuchyň. Rekonstrukce se povedla nad rámec očekávání a z klasické dispozice 2+1 vzniklo vzdušné a moderní 2+kk. Není proto divu, že nezůstala bez povšimnutí v soutěži o Rekonstrukci roku. 

Aby majitelé docílili svého záměru, bylo nutné změnit celkovou dispozici, s čímž byly spojené stavební práce. Původní hlavní chodba se zrušila, což zapříčinilo odbourání části společné stěny obývacího pokoje a kuchyně. Díky tomu byla ale zvětšena koupelna, což majitelé velmi ocenili.

Kuchyně propojená s obývacím pokojem je situován do rohu místnosti. Není sice výrazně velká, ale pro běžné vaření skvěle postačí. Tvar do písmene „L“ nabízí dostatečnou pracovní plochu, které vévodí dřevo. Korpus kuchyně včetně dvířek byl zvolen v bílé barvě a díky dvojitým horním skříňkám si majitelé zajistili ještě více úložného prostoru. Prostor mezi kuchyní a obývacím pokojem elegantně odděluje malý jídelní stůl, který se taktéž nese v dřevěném dekoru a do interiéru tak skvěle zapadá.

Na kuchyni navazuje obývací pokoj, který je taktéž laděn v dřevěném dekoru a je doplněn bílými prvky. Jednoduchá obývací stěna s konferenčním stolkem a šedou sedačkou skvěle postačí pro šťastný život rodiny. Podlaha je v celém bytě dubová, což prosvětlené místnosti dodává jednoznačnou originalitu a šmrnc.

V ložnici se majitelé rozhodli jednu stěnu vymalovat příjemnou šedou barvou a ostatní ponechat v čistě bílé. Postel, noční stolky i vestavěná prostorná skříň byla zvolena v dřevěném provedení.

Ve zvětšené koupelně si díky probourání mohli majitelé nyní dopřát i vanu, získali další úložný prostoru a vešla se i pračku se sušičkou. Koupelně vévodí přirozené barvy a dekory v podobě bílého obkladu v kombinaci s obkladem v dekoru dřeva, který je velmi moderní.

Fotogalerie:

Jak snadno vylepšit schody?


You must be logged in to post a comment Login