Návštěvy bytů

Rekonstrukce londýnského domku dopadla na výbornou. I na malé parcele totiž můžete bydlet pohodlně!

Od   | 

Bydlet v módní londýnské čtvrti Shoreditch je pro majitele řadového domku s typickou cihlovou fasádou splněným snem. A protože dům pochází z osmdesátých let minulého století, bylo nutné provést rekonstrukci, aby bydlení odpovídalo současnému standardu a nárokům manželského páru.

rekonstrukcí vznikla v přízemí domu velká francouzská okna, kterými vycházejí majitelé do zahrady

Dům se nachází ve čtvrti East London, nedaleko historických míst Spittalfields, Brick Lane a Bethnal Green. Jeho celková rozloha je 77 metrů čtverečních a je postaven na parcele 7,5 x 3,5 m. Kromě přízemí má ještě dvě patra a malou zahradu za domem. Před rekonstrukcí působil dům stísněně a tmavě, po rekonstrukci se podařilo do interiéru vnést dostatek denního světla a zároveň byla upravena dispozice tak, aby odpovídala životnímu stylu majitelů.

Majitelka si přála hodně denního světla. Proto je i okno v kuchyni

Moderní kuchyňskou sestavu doplňuje keramický dřez s baterií Tara firmy Dornbracht

V přízemí byly původně dvě malé tmavé místnosti. Příčky v nich byly vybourány a vznikl prostor s rozlohou 27 metrů čtverečních, do kterého majitelé situovali kuchyni s jídelním stolem a rohové sezení. Z místnosti lze vyjít francouzským okny rovnou do láskyplně navržené zahrady. V horních patrech se nacházejí ložnice a nechybí koupena.

Do ložnice v prvním patře použili majitelé výraznou barvu, která určuje celkových charakter místnosti

V prvním patře se nachází ložnice s barevně zvýrazněnou stěnou. Zařízená je čistě účelně, to proto, že místnost není velká a majitelé si přáli, aby nepůsobila stísněným dojmem. Naproti této ložnici byl rekonstrukcí proměněn prostor pod schody. Tady byla původně úložná policová skříň, nyní se tu nachází koupelna s umyvadlem, sprchou, WC a vysoce kvalitními designovými bateriemi. Zdánlivě trojrozměrný vzorek světlého obkladu evokuje pocit ještě většího a veselejšího prostoru. K tomu přispívá i nově vybudované okno s mléčnou oboustrannou povrchovou úpravou, které do místnosti propouští denní světlo.

I v malé koupelně mysleli majitelé na pohodlí i design. Dešťová sprcha Dornbracht přináší do skromnějšího prostoru prožitky přinášející spa. Designová umyvadlová baterie MEM je výrazným dekorativním prvkem.

V podkrovní ložnici umístili pod nově vybudované okno volně stojící vanu. Ta tvoří společně s designovou baterií MEM nepřehlédnutelný akcent, který majitelé, hned jak můžou dosytosti využívají.

Domov je formován kombinací starožitného a designového nábytku, jenž vnáší do interiérů optimistickou a projasněnou budoucnost. K této náladě přispívá velkou měrou i rekonstrukce, díky níž získali manželé vkusné bydlení plné světla a v přelidněném městě dokonce i kousek soukromé zahrádky.

Vstup do domu je nenápadný

Zdroj: Dornbracht


You must be logged in to post a comment Login