Návštěvy bytů

Razantní rekonstrukce bytu překvapí každého svým osobitým stylem

Od   | 

V soutěži o nejlepší Rekonstrukci roku se objevila i tato velmi zajímavá proměna. Když se mladý pár začal rozhodovat o koncepci celého bytu, bylo jasné, že hlavním cílem bude propojení kuchyně s obývacím pokojem a zařízení bytu v netypickém stylu. Nejzásadnější problém nastal při plánování koupelny – tedy spíše kam se vejde. A jak to majitelé vyřešili?

Koupelna byla nakonec vyřešena tak, jak by to asi nikdo nečekal. Byla umístěna a propojena s balkonem, čímž se stala opravdovou atrakcí celého bytu. Hned na první pohled si všimneme, že se nejedná o koupelnu v typickém moderním stylu, ale že tato místnost vyzařuje něco naprosto odlišného. Po levé straně byla pod okno umístěna oválná vana, ve které si majitelé po celém dnu mohou pořádně odpočinout. Největší zajímavostí je však vytvarovaný kmen ze zdi. Zadní stranu koupelny tvoří obklady v imitaci dřeva, na které byl umístěn velmi vydařený obraz po celé délce stěny. Aby byla koupelna využita co nejvíce, nad pračku byla umístěna deska v imitaci betonu, která zároveň slouží jako vrchní část skříňky, na kterou je umístěno stylové umyvadlo v oblázkovém tvaru. Na stěnu byly nepravidelně umístěny tři poličky na kosmetiku a jako dekoraci zvolili majitelé vysokou větev, která se pyšní nad vanou. 

Z haly vcházíme do prostorného obývacího pokoje, který byl spojen s kuchyní probouráním zdi. Vznikl tak širší průchod. Podlaha se stala jednou z dominant celého bytu. Začíná v předsíni v dekoru dlaždic, které dosahují až na kraj obývacího pokoje, kde volně přechází v dekor dřevěné podlahy. Na stěnu chtěli majitelé něco zajímavého, a proto byla hlavní zeď za sedací soupravou opatřena designovou stěrkou v tmavém, kovovém nádechu připomínajícím velkoformátový obklad. Díky dostatečně velkým oknům je místnost prosvětlena, a proto si majitelé mohli s čistým svědomím zvolit jednu zeď výrazně tmavší. Obklad byl doplněn dvěma barevnými obrazy s bílým orámováním, které na zdi skvěle vyniknou. U vstupu do místnosti byl umístěn jídelní kout v podobě vysokého dřevěného stolu, barových modrých židlí a moderního závěsného osvětlení nad stolem. K oknu majitelé umístili dostatečně velkou sedací soupravu v kombinaci bílé koženky a šedého textilu a doplnili ji bílým konferenčním stolkem. 

Snem majitelů byla tmavá kuchyně v industriálním stylu, která také při výběru zvítězila. Hlavní otázkou však bylo, jak dostat do tmavé kuchyně dostatek světla. Majitelé po dlouhém váhání sehnali staré okno z továrny, které do tohoto stylu kuchyně skvěle ladí. Prostor pro vaření je sice malý, ale rodině skvěle postačí. Kuchyně ve tvaru písmene U disponuje tmavě šedými, téměř až černými skříňkami. Pracovní deska i zakončení kuchyně je v imitaci kovu. Stěny kuchyně nezdobí nudné obklady, ale antracitová stěrka, která do kombinace s kuchyní a celého stylu zkrátka sedne. A kromě LED vestavěných světel, bylo vhodné do tmavého prostoru nainstalovat osvětlení přímo nad pracovní desku.  

Nejzajímavějším prvkem na ložnici je opět hlavní stěna za čelem postele, kterou zdobí betonová stěrka taktéž s kovovým nádechemAby místnost nevypadala tmavě, byly ostatní stěny ponechány v čistě bílé barvě. Dostatek světla zde zajišťuje nejen okno, ale i kvalitní osvětlení uprostřed stropu. Postel majitelé zvolili s černým koženým čelem a projasnili ji světlým povlečením. Ložnici dozdobily černobílé fotografie a drobná dekorace. 

I místnost s toaletou získala svůj osobitý styl. Kromě obkladů v imitaci dřeva v kombinaci s retro obkladem, ze kterého byla položena i dlažba, byl nad toaletu nainstalován lesklý modrý závěs, před který byl umístěn obraz, o jehož poslání si každý může utvořit vlastní názor. 

Kromě všech pokojů majitel vlastníma rukama vytvořil i dětské království pro syna ve stylu Cars, který je upřednostněn jak na zdech, tak i na stropě. Na podlaze byla položena vinylová podlaha v tmavém dekoru dřeva a do pokoje se vešla i skříňka na hračky a vyvýšená postel, pod kterou se hravě vejde hromada věcí. 

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login