Návštěvy bytů

Řadový domek prošel důkladnou rekonstrukcí: Obytnou se stala i střecha

Od   | 

Mladý pár se rozhodl kompletně rekonstruovat starý rodinný dům, ve kterém žily již tři generace před nimi. Dům neodpovídal současným nárokům na pohodlné bydlení, a tak se manželé rozhodli pro radikální změnu. Rozsáhlá rekonstrukce sice trvala déle a byla finančně nákladná, ale výsledek za to rozhodně stojí.

Vstupu do bytu předchází malá zahrádka. Zdroj: Estúdio BRA

Před domkem je předzahrádka, kterou musíme projít, než vstoupíme dovnitř. A hned u vstupu nás překvapí prosklené dveře, které opticky propojují interiér s touto malou oázou zeleně.

V kuchyni vládne kombinace bílé barvy a dřeva. Zdroj: Estúdio BRA

V přízemí nacházíme srdce domova – kuchyni se spojeným obývacím pokojem. Kuchyně byla do detailu promyšlena, a v domě tak působí jednoduše, elegantně a přitom vzdušně. Je to i díky tomu, že nábytek na míru vyrobil místní truhlář. Linka je situována do jedné roviny, o prostor navíc se postaral kuchyňský ostrůvek s varným centrem a zároveň i jídelním stolem. Ostrůvek se od kuchyně v teplém dekoru dřeva odlišuje obkladem z mramoru, a vytváří tak zajímavý kontrast. Stěna naproti kuchyně byla ponechána v původním, cihlovém vzhledu, ale majitelé ji opatřili bílou barvou. Do moderního interiéru proto vnáší příjemný dekorativní prvek.

Variabilní pohovka vhodná i do menších prostor

 

Kuchyni od obývacího pokoje oddělují otevřené schody vedoucí do horního patra. Obývací část není příliš velká, a proto klasickou obývací stěnu nahradil otevřený policový systém v bílé barvě. Ten posloužil nejen jako knihovna, ale i jako prostor pro dekoraci. O pohodlí se postará sedací souprava i příjemné křeslo. Z obývacího pokoje lze vyjít skleněnými dveřmi na malou terasu. Dům je tak průchozí z obou stran a terasa díky zeleni přímo vybízí k lenošení během horkých dnů. Zajímavostí je také venkovní kuchyně, ve které během léta mohou majitelé vařit všechny svoje speciality.

Na obývák navazuje příjemná terasa s venkovní kuchyní. Zdroj: Estúdio BRA

Za zajímavý prvek považujeme i samotné schodiště, přičemž první část schodů je vyrobena z železobetonu a druhá z masivní kovové desky. Horní patro bylo vyčleněno ložnici, dětskému pokoji, pokoji pro hosty a samozřejmě koupelně s toaletou. Ložnice majitelů je velmi zajímavá díky svému ateliérovému oknu. Vnáší do místnosti dostatek denního světla a zároveň poskytuje krásný výhled na okolí.

Schodiště je zdobným prvkem interiéru. Zdroj: Estúdio BRA

 

Jaké bezpečnostní kování a kliky vybrat?

 

Schodiště také vede ještě z horního patra na střešní terasu, která je opravdovým unikátem. Asi nikdo by na střeše takového domku nic podobného nečekal. Majitelé si tu vybudovali další příjemnou oázu, a tak lze posedět na trávě, nebo si odpočinout v příjemných lehátkách. Kromě toho tu má majitelka spoustu zeleně a během teplých dnů přijde vhod i venkovní sprcha. 

Dům disponuje i střešní terasou, ze které je krásný výhled do okolí. Zdroj: Estúdio BRA

Zdroj: Estúdio BRA

Fotogalerie:

 

Kam pro krásný jídelní stůl?

 

 


You must be logged in to post a comment Login