Návštěvy bytů

Půvabná řadovka: Za dveřmi byste nečekali tolik luxusu

Od   | 

Řadové domky mohou působit prvoplánově a obyčejně. Důkazem, že to tak nemusí být, je návštěva dnešního interiéru. Jeho majitelé přizvali k realizaci zkušené interiérové designéry, kteří jim pomohli vytvořit místo, kam se bude celá rodina vždy s chutí vracet. Dřevo, beton, ale také velká okna, jimiž se do prostoru dostává opravdu velké množství přirozeného denního světla, udělaly z tohoto místa nádherný domov.

Schodiště vede do patra s ložnicemi, šatnou a koupelnou. Zdroj: Replus Bureau

Obývací pokoj jako domácí kino

V domě se nachází hned dva obývací pokoje. Jeden z nich slouží jako domácí kino, druhý je určen k posezení s rodinou a přáteli. Obývací pokoj na způsob kina na vás může působit na první pohled tmavě a smutně, to se však změní ve chvíli, kdy se odtáhnou zatemňovací závěsy, visící od stropu až k podlaze. Do pokoje se tak dostane velké množství přirozeného světla, které místu dodá na veselosti. A proč obývák takto tmavý? Jedním z důvodů je zajisté stěna, na kterou si majitelé domu mohou promítat filmy jako v domácím kině.

Domácí kino slouží k odpočinku všech členů domácnosti, ale samozřejmě i jejich přátel.  Zdroj: Replus Bureau

Na rozdíl od kina se zde však nachází velmi pohodlná sedací souprava šedé barvy a krb, který dodává místu na romantické a útulné atmosféře. Prostor je pak doplněn designovým osvětlením – a to jak na stopě ve tvaru obruče, tak i lampami, které vypadají, jako by byly zapuštěné ve stěně. Co se dekorací týče, je na ně tento prostor velmi střídmý – kromě obrazů zde obývák zdobí jen textilie. A to v podobě polštářků, ale i huňatého koberce.

Z obýváku rovnou do prostorné kuchyně  

Druhý obývací pokoj je na rozdíl od toho prvního mnohem světlejší. Dřevěná podlaha i obklad na stěnách v kombinaci s bílou výmalbou, příjemným kusovým kobercem, minimalistickou obývací stěnou, ale i televizí jsou doplněny sedací soupravou šedé barvy. Ta je oživena textilií v podobě barevných dekorativních polštářků.

Druhý obývací pokoj je třemi schody výškově oddělen od kuchyně. Zdroj: Replus Bureau

Odtud vedou tři schody směrem do kuchyně, která je umístěna o úroveň níž. Jde o prostor, kde hraje prim kombinace bílé a šedé barvy, ani zde však nechybí hojné množství dřevěných prvků. Kuchyňská linka smetanově bílé barvy je doplněna o šedou pracovní desku, s níž se můžeme setkat také u kuchyňského ostrůvku. Další šedá barva je zde v podobě dlažby, ale také pohledového betonu na stropu. Jak nad kuchyňským ostrůvkem, tak i nad jídelním stolem visí designová svítidla. U jídelního stolu se může sejít rodina i se svými přáteli, usadit se zde může 5 lidí na židlích, ale minimálně další 3 na dlouhé čalouněné lavici. Další úložné prostory jsou hned u stolu – a to ve formě vestavených skříní.

Kuchyně se nese v jemném smetanovém tónu. Zdroj: Replus Bureau

Ložnice jako velké umělecké dílo

Jedna z několika ložnic, které jsou součástí tohoto půvabného řadového domu, je zařízena v šedé barvě. S tou se zde setkáme nejen u výmalby či ložního prádla, ale také koberců. Velká postel přímo láká k odpočinku, vaši pozornost upoutají umělecká díla ve formě plastického obrazu nad postelí a klasického obrazu naproti lůžku. Okna jsou zde zakryta průsvitným závěsem (všimněte si, kolik závěsů se nachází v celém domě), kontrastně zde slouží pohodlné křeslo s podnožkou ve výrazné žluté barvě.

Nevšedním prvkem interiéru jsou barevné skleněné tvárnice. Zdroj: Replus Bureau

Chodba u schodiště vede do ložnic, koupelen, ale i šatny a dětského pokoje

V prvním patře domu je podlaha tvořena vkusnými parketami, které působí skvěle v kombinaci s barevnými luxferami, které jsou na chodbě, přímo naproti schodiště. Bílá výmalba a designová světla prostoru dodávají na potřebném prosvětlení. Chodba vede do dětského pokoje, v němž se nachází schodiště vedoucí do dalšího prostoru. 

Koupelna za postelí?

Hlavní ložnice je na rozdíl od zbytku interiéru zařízena o něco barevněji. Manželská postel s bílými nebesy je umístěna uprostřed prostoru, kdy první na co se ráno postavíte, je huňatý a měkký šedý koberec. Dveře, ale i polopříčka vedoucí do koupelny, jsou v dekoru dřeva. Koupelna s vanou je od ložnice oddělena polopříčkou, výmalba zde je v příjemné modro-zelené barvě.

Koupání za polopříčkou je pro odvážnější, prostor má však svoje kouzlo. Zdroj: Replus Bureau

Dětský pokoj ve dvou podlaží

Dětský pokoj je velmi jednoduchý. Bílá výmalba, měkký koberec a spousta hraček umožňují dětem ničím nerušené hry, ve chvílích, kdy nastane čas učení, se mohou posadit k velkému stolu, který tvoří dlouhá deska se zásuvkami. Odtud vede schodiště do dalšího prostoru.

Dětský pokoj je rozmístěn do dvou podlaží. Zdroj: Replus Bureau

I v koupelně najdeme dekorativní inspiraci

Koupeny se nesou v jednouchém, nadčasovém stylu. Zařízeny jsou moderně a účelně s ohledem na maximální funkčnost. Přestože sem vybrali designéři přírodní kámen, hlavní dekoraci tu tvoří zelená stěna z měchu. Tento přírodní prvek  sem vnáší nejen barvu, ale i velmi příjemný kus přírody.

Součástí koupelny je také dekorace v podobě mechové stěny. Moderní, ale také prospěšné pro vzduch v prostoru. Zdroj: Replus Bureau

 

Fotogalerie:

Pohodlné sezení


You must be logged in to post a comment Login