Koupelny

První pootočený sprchový kout vhodný i do malé koupelny

Od   | 

Na trhu je první asymetrický kout, který vychází z půdorysu obdélníku. Pochází z úspěšného konceptu 10° a staví na obdélníkové ploše vaničky, kterou autor Kryštof Nosál pootočil. Uživatelům tak nabízí úsporu místa v prostoru koupelny i nečekané odkládací plochy uvnitř koutu.

Asymetrický sprchový kout 10AP4 má zvenčí potlačený roh, který neohrožuje uživatele při procházení kolem, zevnitř však poskytuje prostor stejně velký jako obdélníkový kout. „Ostré rohy jsou na menším prostoru nepříjemné a nebezpečné pro pohyb, proto jsem roh nového sprchového koutu posunul mimo hlavní zónu. V koupelně tak zůstává více místa. Zevnitř je kout prostorný, ale zvnějšku v koupelně nevadí,“ dodává Kryštof Nosál. Ke koutu náleží plochá asymetrická vanička z litého mramoru, která také pracuje s principem pootočeného obdélníku. Uživatel se sprchuje na příjemně prostorné obdélníkové ploše, kolem níž díky pootočení o 10° vznikly navíc i odkládací plochy na kosmetiku mimo zónu došlapu.

 

Asymetrický tvar sprchového koutu má vliv i na uspořádání celé koupelny. Jeho užší strana se skoseným rohem skvěle koresponduje s umyvadlem, pokud je umístěno vedle koutu. Minimalizují se velikostní rozdíly – užší stěna sprchového koutu měří 75 cm, běžné umyvadlo mívá hloubku do 50 cm, přechody mezi oběma předměty jsou pozvolnější a pro pohyb v koupelně příjemnější. Kout 10AP4 svým designem navazuje na všechny ostatní produkty konceptu 10°, pro něž je charakteristické pootočení či náklon o 10°. Kromě asymetrické varianty nabízí RAVAK i celou novou modelovou řadu koutů 10° s klasickým čtvercovým nebo obdélníkovým půdorysem.

Koncept 10° zahrnuje i vanu včetně vanové zástěny a umyvadlo

Sprchový kout 10AP4 má rozměry 120 x 90 cm (na užší straně 75 cm), je orámován výrazným profilem, který však nepůsobí masivně, zároveň dodává koutu jasné a moderní kontury a z praktického hlediska i stabilitu a umožňuje jednoduchou montáž. Rámy jsou nabízeny v bílé barvě, lesklé kovové či v maximálně odolné matné úpravě satin. Posuvné dveře jsou vyplněny transparentním bezpečnostním sklem a díky jejich vyklápěcímu systému se kout velmi snadno udržuje v dokonalé čistotě.

Fotogalerie:

Jaký nábytek je letos v kurzu?

You must be logged in to post a comment Login