Návštěvy bytů

Na první pohled jsou dvě koupelny ve 2+kk zbytečný luxus, ale na ten druhý…

Od   | 

Přestože byt není velký, je to standardní 2+kk, tedy kuchyně propojená s obývacím pokojem a samostatná ložnice, k dispozici mají manželé dvě koupelny. Toto nadstandardní provedení jim nepřijde vyjímečné, protože v každém bytě měli vždy každý svou oázu očisty, což jim naprosto vyhovovalo a ze svého standardu nechtějí slevovat.

Interiér prosvětleného bytu je zařízen jednoduše, a přesto originálně. Majitelka se rozhodla pro jednoduchý světlý základ. Bílou oživila dřevěnými prvky a tento nenápadný podklad okořenila v každé místnosti pestrou barvou, která ji tak dokonale oživuje. Výsledkem je elegantní byt, ve kterém se každý dobře cítí a oči nenudí. 

Dekorativní lišta na stropě slouží k zavěšení závěsu

Z úzké chodby vcházíme do obývací části, které vévodí zelená stěna a sedací souprava s naprosto stejným odstínem. Na první pohled sedačka splývá s pozadím, čímž působí velmi decentně a originálně. K sedací soupravě majitelka přidala pohodlné bílé křeslo a konferenční stolek v růžově zlatém odstínu. Na stropě si povšimněte bílé lišty, která na první pohled působí jako záměrný dekor, nicméně slouží jako lišta pro zatažení závěsů. Díky tomu lze prakticky oddělit obývací pokoj od jídelny s kuchyní.

Na obývací pokoj navazuje jídelna, ve které se stoluje u dřevěného stolu s židlemi ze stejného materiálu. Dvě pohodlnější křesílka mají stejně barevné čalounění, jako sedací souprava, čímž se oba prostory opticky propojují. Součástí jídelního prostoru je speciálně navržené sezení, které je vetknuto do vestavěných skříní a rovněž zviditelněno zelenou. Prvek dodává místnosti originalitu a šmrnc. 

Ostrůvek v růžově zlatém provedení se stal dominantou kuchyně.

Kuchyni představuje sestava ve tvaru písmene “L” doplněná o prostorný ostrůvek. Majitelé zvolili dřevěné skříňky v podobě svislých dřevěných desek v bílé barvě, které doplnili úchytkami v růžovo-zlatém provedení. Pod oknem byla vytvořena pracovní dřevěná plocha v jedné rovinně, na kterou bylo umístěno varné centrum s moderní designovou digestoří. Záda kuchyně byla obložena keramickou, bílou mozaikou. Druhou část kuchyně již netvoří pracovní plocha, ale panelový úložný prostor navržený od země až ke stropu. Kromě spižní skříně tu je k dispozici vestavná bílá trouba a lednička s mrazničkou.

Zlato-růžová vnáší do kuchyně neotřelý prvek

Kuchyňský ostrůvek majitelé vybrali v kovovém, růžově zlatém provedení s mramorovou deskou, který prostoru dodává eleganci a stal se tak dominantou místnosti. Na ostrůvku najdeme nejen mycí centrum, ale zároveň i dostatečnou odkládací, či pracovní plochu. Navíc byl doplněný barovými židlemi a tudíž si u něj majitelé mohou vychutnat výbornou večeři, nebo sklenku vína.

Bílý prostor doplněný barevnými poličkami, i dekoračním kobercem působí vesele a hravě.

Prostor mezi obývací částí bytu a ložnicí vyplňuje lodžie, ze které je možné vyjít na balkon a která se díky pojezdům se závěsy dá od úzké chodbičky oddělit a vytvořit tak příjemné soukromí. Odpočinkovou část majitelé vybavili dvěma pohodlnými křesílky a nechybí menší odkládací stolky. Modrá a zelená police navazují na zvolené barvy v interiéru a vypovídají, že majitelé sladili i nejmenší detail.

V ložnici dominuje modrá barva, díky které místnost nepůsobí nudně a pocitově ji ochlazuje, což se ke spánku hodí

Ložnici vévodí  barevná stěně za postelí. Manželé zvolili královskou modř a ve stejné barvě bylo zvoleno i čelo postele. Odstín vybrali majitelé díky blahodárnému účinku na spánek a příjemnému probouzení. Ostatní stěny byly ponechány v bílé barvě, které doplňuje dřevěná podlaha s modrým dekorativním kobercem. Doplňky zde představují dva jednoduché noční stolky a osvětlení. 

Jednoduchou koupelnu rozveseluje nápaditá dlažba

Byt disponuje dvěma koupelnami. V první je bílá barva kombinována s modrým keramickým obkladem v proskleném sprchovém koutě. Podlahu zde tvoří dlažba s výrazným, modro-žlutým motivem, díky kterému prostor získal originální vzhled. Koupelna není velká, a tak se ji majitelé rozhodli zařídit jednoduše. K tomu přispěla i mramorová deska na jednoduché modré konstrukci, na které bylo volně posazeno oválné umyvadlo a doplněno baterií v podomítkovém provedení. Zavěšené kulaté osvětlení nad umyvadlem představuje v koupelně příjemný doplněk, stejně jako kulaté zrcadlo. 

Sprchový kout nemá žádné stěny, což dovoluje vyniknout elegantnímu tvaru vany

Druhou koupelnu v čistě bílé barvě obklopuje originální mozaika na všech zdech, která v kombinaci s dřevěnou podlahou působí útulně. V místnosti dominuje stylová vana postavená v prostoru, vedle které byl zařízený i sprchový kout bez jakékoli zástěny. Tyto čisté linie podtrhuje i zabudované LED osvětlení v podobě několika pásek ve stropě. 

Fotogalerie:

Zdroj: Architektonická firma Znamy się


You must be logged in to post a comment Login