Inspirace

První adventní neděle je už příští týden: Je čas vyrobit adventní věnec. S námi to zvládnete sami

Od   | 

Vánoční období je za dveřmi a s ním i adventní čas, ke kterému neodmyslitelně patří adventní věnce. Lze je samozřejmě zakoupit již hotové, nicméně ručně vyrobený věnec udělá mnohem větší radost. A navíc tak můžete vyplnit pochmurné večery a zapojit rodinu.

První adventní neděle je 27. listopadu. Zdroj: Canstockphoto

Rozhodněte se, jaký základ

Než se do výroby adventního věnce pustíte, je důležité zvolit korpus. Na trhu koupíte nejrůznější rozměry i tvary. Nejčastěji se věnce vyrábí z polystyrenového, či slaměného základu, ale lze zvolit i dřevěný korpus, proutěný a zajímavě vypadají věnce slepené z vánočních ozdob, sušeného ovoce nebo šišek. Pokud zvolíte klasiku v podobě polystyrenu či slámy a budete ho dále zdobit chvojím a větvičkami je potřeba, aby byl základ kompletně obalený a nikde nebyl vidět. 

Každý týden zapalujeme jednu svíčku. Zdroj: Canstockphoto

Věnec z šišek

Pokud jste se rozhodli věnec vyrobit z šišek, vezměte si k ruce polystyrenový korpus a šišky postupně nalepujte tavnou pistolí tak, dokud nezaplní celý základ. Možností je ale korpus nepoužít vůbec a šišky rovnou lepit k sobě a vytvořit tak požadovaný tvar. Takto vyrobený věnec dozdobte pouze decentně, a to například stuhami, sušeným ovocem, mechem, vánočními ozdobami, či třpytkami. 

 

První adventní neděle letos připadá na 27. listopadu

 

Věnec ze sušeného ovoce

Sušené ovoce na věncích často vídáme jako doplněk, nicméně celý věnec ze sušeného ovoce udělá dvojnásobnou parádu. Ovoce lze lepit pomocí tavné pistole na polystyrenový základ, nebo jednotlivé kousky ovoce navlékat na silnější drátek a vytvořit kruh. Takto vyrobený věnec lze dozdobit ořechy, šiškami či skořicí.

Kam pro jídelní židle?

Vyzkoušejte věnec z vánočních ozdob

Za moderní provedení adventního věnce lze považovat věnec vytvořený z vánočních ozdob. Připravte si libovolně barevné a velké vánoční ozdoby a postupně je pomocí tavné pistole slepujte k sobě. Hotový věnec už nemusíte příliš zdobit, postačí jednoduché stuhy nebo ho nechat pouze takto. 

 

Advent je to doba radostného očekávání příchodu Spasitele, duchovní přípravy na Vánoce, doba rozjímání a dobročinnosti. 

 

Jdete do klasiky?

Jestliže jste přeci jen zastánci klasiky, bude potřeba vybrat větvičky, ze kterých věnec vyrobíte. Ideální jsou větve jedle, tújí, či tisu. Smrkové větvičky se příliš nedoporučují, protože rychle uschnou a opadají. Držet se můžete buďto jednoho druhu větviček, nebo je kombinovat. Zajímavě bude věnec působit, pokud přidáte cesmínu či bobule. Trendem je namísto jehličnatých větviček také mech, který se na věnec připevňuje tavnou pistolí. 

Větvičky proložte třeba cesmínou. Zdroj: Pixabay

Dekorování a svíčky

Zdobení věnce závisí pouze na vaší fantazii a vkusu. Použít lze opravdu cokoliv a to od klasických mašlí přes přírodní ozdoby, klasické vánoční ozdoby, sušené ovoce, nebo koření. Přidat lze jakékoliv vánoční motivy, dřevěné postavičky, skleněné ozdoby, nebo třpytky. Vždy se však držte předem dané barevné kombinace a jednoho stylu. 

Jak správně osvětlit obývací pokoj?

Nakonec nesmíme zapomenout ani na 4 svíčky, které zapalujeme postupně každou adventní neděli. Zvolit můžete silné nízké svíčky, ale i tenké vysoké a rozmístěné klidně asymetricky. Pamatujte, že jedna svíčka by měla mít odlišnou barvu od ostatních. Svíčky připevněte například na kovové držáky a ty následně pevně zapíchněte do připraveného věnce. Je opravdu důležité, aby svíčky byly připevněné k věnci pevně a nehrozil jejich pád. 

Na svícen můžete vnést i připomínky z letní dovolené. Zdroj: Primalex

Zdroj info: Wikipedie, Co věděly už naše babičky, Tvoříme s dětmi

Fotogalerie:

 

Vysává i vytírá dohromady!

Vysává i vytírá najednou! S námi získáte na Vileda JetClean slevu 20%

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login