Návštěvy bytů

Moderní interiér s venkovskými prvky

Od   | 

Majitelé tohoto domu si přáli jednoduchý moderní interiér s několika venkovskými prvky. A to nejen proto, aby prolnuli interiér s exteriérem, ale aby jejich nový domov nepůsobil stroze. Jak se jim to podařilo? Výsledek posuďte sami!

Prostor je dostatečně velký, a tak byla kuchyňská linka navržena do tvaru písmene L a doplněna o praktický ostrůvek, který rozšiřuje úložný i pracovní prostor. Dvířka skříněk nejsou vybavena úchytkami, ale otevírají se pomocí vyfrézovaných prohlubní, čímž vynikne lesklá bílá plocha dvířek. Jednoduchou linii podtrhla pracovní deska ze žuly, ve které je zasazen černý granitový dřez doplněný kuchyňskou baterií ve stejném odstínu. Sestavu doplňují vysoké skříně, sloužících nejen pro úschovu potravin, ale zároveň je v nich v jedné linii zabudován kávovar a mikrovlnná i pečicí trouba. O co víc si přáli majitelé zvýraznit tuto moderní trojkombinaci spotřebičů, o to méně chtěli viditelný odsavač par. Proto je skrytý v jedné z horních skříněk, i tak ale dostatečně zastane svou funkci. Záda kuchyně chrání deska z bílého mléčného skla, která je nenásilným a elegantním dovršením celé sestavy.

Majitelé nezapomněli na detaily a doplnili sestavu malými moderními kuchyňskými spotřebiči

Na kuchyni volně navazuje prostorná jídelna, která se může pochlubit masivním oválným stolem, který pojme až osm strávníků. Pro jídelnu bylo vyčleněno místo ihned u francouzských oken, díky čemuž je prostor dostatečně prosvětlený. Aby jídelna, která je posazena v bílém okolí, nevypadala tolik sterilně, byly okolo stolu rozmístěny židle s černým koženým čalouněním. Luxusní prvek zde zastupuje autentické skleněné zrcadlo s rámem umístěné na stěně nad elegantní bílou komodou.

Podlaha ze světlého dřeva vnáší do místnosti příjemnou blízkost přírody. Podobného efektu bylo docíleno trámy na stropu. Velkou místnost zabydluje huňatý koberec a nechybějí dlouhé bílé voály lehce zastiňující okna. Pracovní i jídelní prostor osvětlují závěsná světla s LED zdrojem.

Obývacímu pokoji vévodí dvě stejné sedací soupravy umístěné proti sobě a doplněné moderním stolkem s kovovým podnožím a skleněnou odkládací deskou. V sedačce mohou majitelé odpočívat a zároveň sledovat oblíbený film v TV, který je umístěn na stěně zvýrazněné betonovou stěrkou. A ani v obývacím pokoji nesmí chybět dřevěné trámy na stropě.

 

Při vstupu do ložnice se nám naskytne prostorná místnost, která je originální svým identickým stylem. Dominuje jí postel s černým koženým čalouněním doplněná nábytkem v nevšední kombinaci barev: dřevo makassar  je doplněno detaily v černém laku. Díky tomu působí místnost výjimečně, o což majitelé od počátku usilovali. Tak jako v ostatních místnostech jsou i zde stropy vyšperkovány dřevěnými trámy a na podlaze je světlé dřevo. 

Realizace a foto: DEHO design your home

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login