Návštěvy bytů

Proti proudu: Prostor rozsekali na menší a získali soukromí

Od   | 

Trend je jasný. V bytech postaru rozdělených na jednotlivé místnosti se bourají příčky, aby přibylo vzdušnosti a propojenosti. Někdy je ale potřeba udělat přesný opak. Pokud má byt jen jeden pokoj, oddělená ložnice začne velmi brzy hodně chybět i čistě bezdětnému páru. Stačí, aby jeden už chtěl jít spát a jeden si ještě chtěl číst. A tak mladý muž rozdělil své 1+kk tak, že vznikl maličký dvoupokojový byt.

Majitelé zvolili vhodnou velikost jídelního stolu, a tak tu nepřekáží, a přitom se u něj nají více osob. Zdroj: Room Design Buro

Byt má krátkou vstupní chodu a následně se octneme rovnou v kuchyni s jídelnou. Kuchyň má jednoduchý tvar písmene L, přičemž jedna její strana řeší chronický problém garsonek, a to nedostatek úložných  prostor. Zabudované komody dosahují až ke stropu a slouží jako spižírna, úložné prostory pro kuchyňské i jiné potřeby. V druhé rovině najdeme prostor pro vaření i mytí nádobí.

Kouzla s prostorem

Bílá barva a jemné provedení bez úchytek je do maličkého bytu naprosto nejlepší volbou, nijak na sebe nestrhává pozornost, neubírá prostoru na optické velikosti. Lesklá černá zadní stěna dodává dynamiku. Malá jídelna do prostoru přirozeně zapadla, aniž bychom v ní měli pocit stísněnosti nebo přílišné zaplněnosti, což je v malých bytech doslova unikát. Potřebný designový prvek, sloužící k tomu, aby vše nepůsobilo příliš stroze a fádně, zajišťují závěsná svítidla z čirého skla.

 

Pohovka, u které můžete snadno nastavit hloubku sedu

 

Lodžie zvětšuje prostor

Kuchyně je propojena s malým obýváčkem, kde se opět podařilo takřka nemožné – vše působí vzdušně, nezastavěně a na to, jak je byt malý, příjemně prostorně. Krásný petrolejový odstín pohovky dobře vynikne v jinak světle laděném bytě a jde velmi dobře dohromady s příjemně teplým odstínem dřevěné podlahy. Výhrou je prosklená lodžie, která zajišťuje další obývací prostor pro odpočinek a posezení, a celý byt tak významně zvětšuje. Přítomnost textilních doplňků, závěsů a koberce prostor zútulňuje a umělecká díla na zdi mu dodávají osobitý ráz.

Petrolejová pohovka skvěle vynikne v základních neutrálních barvách. Zdroj: Room Design Buro

Posuvná stěna zajišťuje soukromí

Dominantou a chytrým řešením bytu je příčka složená z fixní části a širokých posuvných dveří, oddělující ložnici. Prostor tak jde jednoduše otevřít a zase zavřít a mít v ložnici dokonalé soukromí. Délka prostoru koresponduje s délkou postele, tedy 200 cm. Je tedy jasné, že nábytek byl vyroben na míru, díky čemuž se vešlo i mnoho úložných prostor a pracovní stůl, který je rovněž doplněn šuplíky. Chytře řešené jsou vysoké skříně i netradiční úložné prostory za postelí v jejím čele, čímž se celkový objem těchto prostor stává dostatečným pro celý malý byt. Světlé barvy a jednoduchý design neruší a prostor opticky zvětšují a činí nekomplikovaným a příjemným.

Ložnice je oddělena posuvnými dveřmi zajíždějícími do fixní středové části. Zdroj: Room Design Buro

 

 

Odvážně laděná koupelna

Koupelna je laděna do černo bíla. Geometrické prvky vnáší dynamiku, a místnost je tak svým designem vlastně jednou z nejodvážnějších v celém uměřeně pojatém bytě. Černý otopný žebřík na sebe strhává pozornost. Bílé stěny doplněné šedou dlažbou přináší ukotvení a kontrast zajímavé hře tvarů. Vana je sprchovým koutem zároveň a nepraktičnost tohoto řešení je jednou z mála slabin bytu, kdy už samostatný sprchový kout zkrátka nebylo kam umístit.

Hra s geometrickým tvary vnáší do zdánlivě jednoduchého pojetí koupelnového prostoru dynamiku. Zdroj: Room Design Buro

Fotogalerie:

Zdroj: Room Design Buro

 

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login