DIY

Prostřete svátečně velikonoční stůl

Od   | 

Velikonoce jsou i o tom, že se sejde rodina, společně poobědvá a stráví spolu příjemný čas. A aby se celá návštěva nesla ve velikonočním duchu, je ideální prostřít tematicky i stůl. Jaro a Velikonoce symbolizují pastelové a veselé barvy, které se na prostřený stůl hodí a celý ho rozzáří. 

Decentně, ale přitom velikonočně prostřený stůl. Zdroj: Westwing

Ubrus je základ

Samozřejmě že to jde i bez ubrusu, ale stůl s ubrusem bude hned na první pohled vypadat o trochu více slavnostně. Nemusíte hned prostírat ubrus s motivy zajíčků, beránků nebo vajíček. Bohatě postačí v pastelové barvě, například v zelené, nebo fialové. Vedle ale nešlápnete ani s bílou barvou s krajkami, kterou dozdobíte barevnou dekorací. 

Pastelově růžové prostírání na Velikonoce vynikne. Zdroj: Pinterest

Nezapomeňte na čerstvě řezané květiny 

K jaru patří tulipány, narcisy a hyacinty. Proto by neměly chybět ani na velikonočním stole. Postavte doprostřed vázu a do ní přidejte kombinaci těchto květin, nebo zvolte jeden velký pugét třeba jen tulipánů. Pokud přeci jen z nějakého důvodu čerstvě nařezané květiny nechcete, můžete do vázy umístit několik nařezaných vrbových proutků, které ozdobíte vajíčky. Jednoduchá a přitom dokonalé dekorace je na světě.

Čerstvě nařezané tulipány budou vypadat na stole dokonale. Zdroj: Pinterest

Barevné, nebo bílé nádobí?

K příjemnému obědu a stolování nesmí chybět ani pěkné, stylové nádobí. To, zda zvolíte čistě bílé nádobí zdobené například krajkou, nebo barevné talíře, záleží především na tom, jak moc máte barevný stůl. Při použití barevného ubrusu s motivy, spolu s barevnou dekorací zvolte již jednoduché nádobí v bílé nebo krémové barvě. Zvolíte-li naopak ubrus v čistě bílé barvě, můžete si dovolit naservírovat pokrmy na pastelově barevných talířích.

Barevné talíře a nádobí vynikne na čistě bílém ubrusu. Zdroj: Westwing

Vyhrajte si i s dekorací

Nejdůležitější krok na nás čeká při závěrečné dekoraci stolu. Na ubrus položte pastelově barevnou slánku, nebo pepřenku a do misky umístěte vlastnoručně zdobené kraslice. Máte-li větší stůl, pak ještě můžete přidat dekorační svíčku, nebo stylový svícen. Vyhrajte si s barevnou kombinací tak, aby se na stole neprolínala celá škála barev. Slaďte ho třeba do fialové, růžově a žluté kombinace, nebo naopak do zelené, modré a žluté. A nezapomeňte na tématické prostírání!

Stůl dozdobte pastelovou a decentní dekorací. Zdroj: Pinterest

Zajíčci z ubrousků. Aby drželi, je potřeba látku řádně naškrobit.

Zajíčci z ubrousků. Aby drželi, je potřeba látku řádně naškrobit.

Fotogalerie:

 

Žhavé tipy pro stolování


You must be logged in to post a comment Login