Inspirace

Prostorově úsporný nábytek je nutností do malé domácnosti: Vsaďte na ten stohovatelný nebo multifunkční

Od   | 

S rostoucí popularitou malých domů a bytů musí být nábytek skladný a multifunkční, aby splňoval požadavky na komfortní bydlení v menších prostorech. Pokud se zařizujete poprvé, možná ani nevíte, jaké možnosti trh nabízí. Správným výběrem dosáhnete maximálního pohodlní, pořádku i prostoru.

Bílá barva malému prostoru vyloženě sluší. Okořeňte ho různými tvary zařizovacích předmětů. Zdroj: Ikea

Malé pokoje mohou být při zařizování a vybavování trochu problém. Chcete maximálně využít prostor, který máte, ale také nechcete, aby místnost působila stísněně nebo přeplněně. Se správným nábytkem můžete svůj malý obytný prostor využívat efektivněji. Prostorově úsporný a stohovatelný nábytek je skvělý způsob, jak maximalizovat prostor v malých místnostech.

Kam pro stolní lampy?

Praktický stohovatelný nábytek

Kromě investic do prostorově úsporných nápadů na nábytek můžete také zkoumat, jak váš stávající nábytek může lépe sloužit vašemu prostoru. Dobrým příkladem toho může být stohovatelný nábytek. Stohování židlí je jednoduchý a snadný způsob, jak uvolnit podlahovou plochu v malých domácnostech. Investujte do několika stylových a moderních židlí a přesuňte je do skříně nebo do rohu vaší kuchyně, když je zrovna nepoužíváte.

Vsaďte na stohovatelný nábytek. Zdroj: Ikea

Jak již bylo řečeno, pomocí stohovatelného nábytku lze ušetřit mnoho místa. Zvažte, zda díky použití stohovatelných úložných boxů nedosáhnete většího volného prostoru ve vašem domově. V každé domácnosti se najdou věci, které nemají své pevné místo, využíváme je sporadicky nebo sezónně. K ukládání těchto věcí skvěle poslouží úložné stohovatelné boxy. Díky nim budete mít o svých věcech dokonalý přehled. Nejen, že víko zabrání vniknutí prachu i jiných nečistot dovnitř krabice, ale také zavřené boxy na sebe pasují a lze je díky tomu snadno skládat na sebe tak, aby z nich vznikl stabilní komín. Pokud bojujete ve své domácnosti s volným prostorem, stohovatelný nábytek je ta správná volba.

Náš tip: Stohovatelné boxy jsou ideálním pomocníkem během stěhování.

Stohovatelné boxy jsou praktické. Zdroj: unsplash.com

Multifunkční nábytek, který maximalizuje prostor

Žádné město ani byt není nafukovací a ceny nemovitostí rostou. Často lidem nezbývá nic jiného než najít způsob, jak se ve více lidech vejít do dvoupokojového bytu, a ještě v něm udržet pořádek. Proto vzniká multifunkční skládací, rozkládací a modulární nábytek, který funguje jako velká stavebnice pro dospělé, ze které vytvoříte jednou jídelní stůl, podruhé lavici a potřetí pohodlnou pohovku.

Malá pohovka s postelí a úložným prostorem

 

Až příliš často nás omezuje nedostatek prostoru. Řešením je nábytek, který se přizpůsobí situaci. Ten vám umožní usadit hosty, uložit přátele přes noc, proměnit obývací pokoj v jídelnu nebo doplnit místnost o pracovní koutek. Multifunkční nábytek je velmi oblíbený v domácnostech s omezeným prostorem. Díky víceúčelové funkčnosti odpadá nutnost pořizovat větší množství nábytku.

Dobře si rozmyslete, kam umístíte v malé ložnici postel. Zdroj: Unsplash

Od sezení po ležení

Pohodlné místo pro relaxaci a lůžko pro vaše hosty – obojí v jediné kompaktní, funkční a luxusní pohovce. Pokud jde o prostorově úsporné nápady do obývacího pokoje, určitě budete chtít zvážit futon nebo rozkládací pohovku. Oba tyto nápady na prostorově úsporný nábytek nabízejí víceúčelové využití místnosti, protože je lze v závislosti na situaci použít jako postel nebo jako sezení.

Pokud jste spíše příznivcem klasické postele a nehodláte zde dělat ústupky, zvažte svou volbu na postel s úložným prostorem. Proč zabírat více podlahové plochy objemnými úložnými jednotkami, když můžete investovat do užitečného hydraulického lůžka, který šetří místo? Díky tomu můžete uložit oblečení, boty, kufry a další nezbytnosti na sezónu. Úložné postele se dodávají také se zásuvkami nebo otevřeným prostorem, což z nich dělá skvělou úsporu místa do ložnice.

U rozkládacích pohovek trvejte na samostatné integrované matraci. Zdroj: Natuzzi Italia

Jídelní či pracovní stůl by neměl chybět ani v malé domácnosti

Ušetřete místo ve svém malém domově investicí do prostorově úsporného stolu. K dispozici je celá řada cenově dostupných, prostorově efektivních stolů, díky kterým bude i kout vaší kanceláře nebo ložnice vypadat velký. Od skládacích stolů až po kompaktní stoly, je snadné určit si doma pohodlný jídelní a pracovní prostor.

Chytrý příklad prostorově úsporného nábytku je skládací stolek. Jeho inovativní design je ideální pro malé prostory, protože nabízí větší pracovní či jídelní prostor, pokud je potřeba, aniž by byl objemný. Pokud hledáte prostorově úsporný nábytek, tento design si určitě nenechte ujít.

Výsuvný jídelní stůl na pantech šetří prostor. Zdroj: KC Studio

Zdroj info: FineCase, Kapitoly o bydlení, Pravidla malého bytu

Fotogalerie:

 

Betonové stěrky jsou praktické a nemusejí být jen šedé!

 

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login