Návštěvy bytů

Prostorný moderní byt okořeněný nepřehlédnutelnými svítidly

Od   | 

Majitelé bytu preferují jednoduchý styl, který si přáli oživit několika nevšedními kousky. Zvolili světla, která se v moderním, světlém interiéru dokonale vyjímají a vytvářejí tu půvabnou atmosféru.

Prohlídku zahajujeme ve vstupní místnosti, kterou zde představuje dlouhá chodba. Bílá mramorová dlažba vstupní prostor přímo povznáší a ničím ji nenarušují ani sněhově bílé stěny, strop a dokonce i dveře se zárubněmi. A že je prostor příliš bílý a sterilní? Omyl! Celkový dojem rozbíjí tmavě zelená stěna, která navazuje na sedáky botníku a je čalouněná stejně jako ony.  Originální, že?

Vstupní chodbu v bílých tónech příjemně doplňuje tmavě zelená barva.

Chodba nás vede do dveří, ze kterých se ocitáme v srdci bytu. Představuje ho kuchyně s jídelnou a propojeným obývacím pokojem. Kuchyňská linka přímo za rohem byla zvolena ve tvaru písmene “U”, a přestože není příliš prostorná, pro běžný chod domácnosti bohatě postačí. Korpus kuchyně zvolil majitel v příjemném dekoru dubu sonoma, který je doplněný světle šedými dvířky v lesklém provedení. Horní část skříněk představuje bezúchytkový systém, který se do jednoduchého interiéru hodí. Dolní skříňky byly doplněny úchytkami v růžově zlatém odstínu, který šedé barvě a světlému dřevu dodává elegantní nádech a originalitu.

Část sestavy, která je volně přístupná, slouží nejen jako kuchyňských ostrůvek (i když spojený se zbytkem kuchyně), ale zároveň také jako barový pult. Směrem od jídelního stolu je doplněný třemi barovými židlemi. Kuchyňský ostrůvek zdůrazňují tři originální, jednoduchá svítidla. A protože byly všechny stěny v této místnosti ponechány v bílé barvě, záda kuchyně majitelé vybrali v provedení lesklé, bílé desky s mramorovým dekorem. 

Prosvětlená kuchyně v šedé barvě s dřevěným korpusem je elegantní a originální.

V blízkosti kuchyně nechybí úložný nábytek, do kterého je zabudovaná spižní skříň a pečicí i mikrovlnná trouba. Tentokrát jsou dveře doplněny úchytkami ve výrazném zlato-červeném odstínu, se kterým jsou sladěny další zlaté doplňky.

Panelový úložný prostor poskytuje spoustu místa pro zásoby a suroviny pro vaření.

Jídelní stůl volně navazuje na kuchyni a během dobrého oběda se mohou všichni strávníci kochat nádherným výhledem z velkého okna. A kdyby je přece jen silné paprsky slunce omrzely, mohou si zatáhnout šedé závěsy, které v tomto bílém interiéru působí jako příjemný a vhodně zvolený doplněk. Prostorný masivní jídelní stůl doplňuje šest čalouněných křesel v šedém tónu, ale i dvě originální svítidla od italského výrobce Artemide. 

Na kuchyni s jídelnou navazuje obývací pokoj, který je v bytě stranou, takže dodává majitelům větší pocit soukromí. Pod zkosenou střechou a střešním oknem byla umístěna tmavě zelená pohovka ve tvaru “L”. Kulatý konferenční stolek zde představuje mramorová deska na kovové konstrukci. A pro dostatečné světlo i během dlouhých večerů zde slouží levitující osvětlení opět v růžově zlatém provedení. 

Prostor oživují nepřehlédnutelná svítidla.

Majitelé rádi cestují, a protože milují exotické krajiny, rozhodli se trochu zeleně vnést i do své bílé ložnice. Stěnu za postelí zvýraznili tapetou se zelenými listy palem, které pokoj příjemně rozveselily. K přírodnímu odstínu zvolili manželé i barvu čalounění čela postele, ostatně tmavě zelená se prolíná celý domovem.  Místnost je prostorná, takže zde zbylo místo i pro malý pracovní kout. Stůl doplněný uzavřenými nástěnnými skříňkami se nese ve stejném provedení jako kuchyňská sestava. Bílá barva v kombinaci se šedými a zelenými doplňky ještě podtrhuje jednoduché osvětlení. I jeho červeno-zlaté provedení se prolíná v detailech této domácnosti.

Tapeta s tropickým motivem dodává ložnici ten správný šmrnc.

Pro dospívající dceru bylo potřeba v bytě vytvořit určité soukromí a zázemí, a protože už nemluvíme o dětském pokoji, nese se v jejím království taktéž elegantní bílá barva, kterou doplňuje dřevěná zrcadlová šatní skříň a pohodlná postel. Ta je doplněná šedě čalouněnými měkkými polštáři, které zdobí stěnu podél celého lůžka. Tento podkrovní pokoj sice není velký, ale mladé studentce bohatě postačí. Druhá strana místnosti je ozdobena bílým cihlovým zdivem a nechybí tu studijní koutek v podobě psacího stolu a prostorné knihovny.

Pokoj pro dospívající dívku byl zvolen v neutrálních barvách.

Poslední místnost tohoto bytu slouží nejen jako soukromá pracovna, ale také jako pokoj pro hosty, pokud se návštěva rozhodne zůstat přes noc. Nejdelší stěna v pracovně byla vytapetována strukturovanou, světle modrou tapetou a bylo na ni umístěno několik poliček v dřevěném dekoru a bílé barvě. Pod oknem zůstal prostor pro psací stůl, u kterého je díky výhledu jedna radost pracovat. Pod zkoseným prostorem se vyjímá šedá sedací souprava, která je možné rozložit na dvoulůžko. Nepřehlédnutelným prvkem pokoje je stropní reflektorové svítidlo s několika rameny umožňujícími nastavit směr světla.

Pracovně dominuje výrazné reflektorové osvětlení.

I v koupeně majitelé použili mramorový obklad, nábytek se nese v kombinaci dřeva a bílého laku. Přestože je místnost prostorná, zvolili manželé závěsné provedení, které je i praktické při úklidu. Umyvadlo je podle současných trendů posazeno na desku a doplněno je baterií v nástěnném provedení. Doplňky jsou tentokrát chromové, což příjemně ladí s šedou barvou použitou v obkladech a elegantními závěsnými svítidly dodávajícími prostoru jemný půvab.

Koupelna s mramorovým obkladem prostor přímo povznáší.

Fotogalerie:

Zdroj: Studio Projekt


You must be logged in to post a comment Login