Návštěvy bytů

Prostorný dům bez zbytečností: Pro spokojené bydlení potřebujeme prostor a výhled

Od   | 

Nádherný dům jen kousek za městem oplývá velkými prostorami, které se mladí manželé rozhodli zařídit jen nejnutnějším nábytkem. Dali přednost vzdušnosti, čemuž napomáhá i překrásný výhled do krajiny. Absence plotu i rovinatá okolní příroda vyvolávají pocit naprosté svobody. 

Dům je opravdu velký, a velkorysé je proto i srdce domova, které představuje obývací prostor s kuchyní a spojenou jídelnou. Při prohlídce zjišťujeme, že tyto prostory zaujímají celé spodní patro. Rozhodně nečekejte žádné barevné výkřiky, v interiéru převažuje bílá barva, která prostor ještě opticky zvětšuje. K tomu dopomáhají i velká okna lemující celé přízemí. K bílé barvě architekti zvolili jako kontrastní barvu černou, kterou do prostoru zakomponovali pomocí detailů, ledničky nebo židlí u stolu. Najdeme tady také jemné náznaky veselých barev, které však nepřevažují. Například mátové židle u jídelního stolu přímo v kuchyni, nebo sytě zelená komoda. Zajímavostí jsou dva jídelní stoly. Jeden najdeme u kuchyňské linky, který majitelé využívají pro běžné stolování, a druhý v blízkosti obývací části, ze kterého je možné se kochat nádherným výhledem.

Velká okna poskytují skvělý výhled do okolní přírody. Zdroj: Zarta Studio

Kuchyně je velká a pohodlně v ní může vařit celá rodina. Hlavní část tvoří spodní skříňky koncipované do tvaru písmene „L“, na ně navazují vestavěné skříně s integrovanou černou americkou lednicí. Kuchyně se nese v bílé barvě a příjemně ji doplňují jednoduché černé úchytky, které bělost prostoru pomyslně rozbíjí. Zajímavostí jsou dva dřezy disponující designovou vodovodní baterií. V místnosti nechybí ani prostorné okno, které nahrazuje běžná záda kuchyně a navíc zajišťuje světlo. Druhé, ale menší okno je umístěné nad sporákem, proto se majitelé rozhodli pro absenci odsavače par. Elegantně vypadají také podhledy s LED páskou.

Bílou kuchyni prokreslují černé úchytky a spotřebiče. Zdroj: Zarta Studio

Uklidňujícím dojmem působí obývací část, které dominuje šedá sedací souprava doplněná o dekorativní polštářky s geometrickými motivy. Romanticky působí stín dopadající na obývací část z venkovní terasy. Sedačku doplňují dva černé konferenční stolečky v různých velikostech. Bílé stěny zdobí nenápadné nástěnné lampy a abstraktní, jemný obraz. Po celém prostoru se prolíná velkoformátová dlažba v pískové barvě.

Nejčastější chyby při věšení záclon a závěsů

Otevřené schodiště do horního patra je oku lahodící. Bílé stupínky doplňují masivní dřevěné nášlapné desky ve světlém dekoru, které prostor příjemně změkčují. Prostor okolo schodiště je velký, a proto se sem vměstnal i malý pracovní kout laděný do bílo-žluté kombinace. 

Vzdušné schodiště doplňují dřevěné stupínky. Zdroj: Zarta Studio

Dětský pokoj patří malé slečně, která si nepotrpí na výrazné barvy. Je tedy velmi decentní, ale přesto hravý. Originalitu bílým stěnám dodávají jemné samolepky ve tvaru trojúhelníků, ale i veselé obrázky. V dětském pokoji na rozdíl od jiných prostorů byla zvolena dřevěná podlaha a výrazný koberec v kruhovém tvaru. 

Dětský pokoj patří mladé slečně, která oceňuje jemné a neutrální tóny. Zdroj: Zarta Studio

Také ložnice majitelů  se nese v jednoduchém stylu. Srdce nad postelí i povlečení na polštářích s citáty působí romanticky a nespoutaně. Prostor kromě malého okna disponuje také francouzskými dveřmi opatřenými světlými závěsy s kostičkovaným motivem. Manželé odtud mohou vyjít přímo do zahrady. Protože dům nedisponuje šatnou, museli manželé ložnici využít na maximum. Nechybí tady proto úložný prostor přes celou jednu stěnu ze dřeva, uprostřed kterého dominuje televize. Světlo v místnosti podtrhují bílé stěny i reflektorová svítidla v čistě bílé barvě. 

V ložnici nenajdeme žádné přebytečné předměty, a přesto je romanticky zařízena. Zdroj: Zarta Studio

Toaleta není největší, ale postačí. Originálně vypadá drobná dlažba připomínající včelí plástve. Téměř celou délku stěny zaujímá umyvadlová skříňka, na jejíž masivní desku bylo posazeno menší umyvadlo. Nad toaletou nechybí malé okénko, díky kterému je místnost prosvětlena.

Koupelna byla zařízena v neutrálních tónech. Levitujíc í květináčky vnášejí do prostoru hravost. Zdroj: Zarta Studio

Zdroj: Zarta Studio

Fotogalerie:

Jak černé kliky sluší dveřím?


You must be logged in to post a comment Login