Návštěvy bytů

Prostorný byt plný nápadů zaujme originálním designem

Od   | 

Prostorný penthouse s dokonalým výhledem na město tvoří interiér bytu o rozloze 160 metrů čtverečních, ale také terasa o 70 metrech čtverečních. Jeho obyvateli je rodina s dětmi, přičemž cílem designérů bylo vytvořit prostor, který bude nejen otevřený, ale současně poskytne všem jeho obyvatelům dostatek soukromí. A to při takovéto velikosti rozhodně nebyl problém zajistit.  

Z otevřeného prostoru s výrazným schodištěm se vchází do obývacího pokoje, schody vedou do kuchyně. Zdroj: Toledano + architects

Kombinace dřeva, kovu a betonu funguje vždy a všude

Ačkoliv je celý byt zařízený v industriálním stylu, který je typický pro velké byty s vysokými stropy (typicky se jedná o bydlení ve starých továrnách, skladech apod., v současnosti však vznikají i novostavby určené k tomuto stylu bydlení), nepůsobí nijak minimalisticky, ani chladně. O vytvoření prostoru, který bude moderní a teplý, se zasloužila kombinace dřeva, betonu a černého kovu, které si zde rozumí víc než dobře. 

Závěsné kovové schodiště utváří charakter celého interiéru. Zkřížené kovové zábradlí tvoří v kombinaci s přirozeným denním světlem, jehož je v bytu opravdu hodně, dokonalou hru stínů na stěnách. Díky posuvným dveřím vědí jen majitelé bytu, kudy se dostanou do ložnic, kde nebudou nikým rušeni. Jedná se o skvělý kompromis otevřených a soukromých prostor. 

Bar je důmyslně schován v knihovně, kde byste si jej na první pohled určitě nevšimli. Zdroj: Toledano + architects

Drobnosti zde hrají zásadní roli

Interiér tohoto bytu je zařízen v industriálním stylu. Kombinace bílé a šedé barvy je doplněna kovovými a dřevěnými prvky. Nechybí ani designové industriální osvětlení v měděné barvě, které celému prostoru dodává na kouzle. Stejně tak i umělecké dílo oživující jednu z jinak bílých stěn. V celém interiéru si můžeme všímat stěn v bílé barvě, které slouží jako podklad pro zajímavější prvky v podobě dřeva na nábytku nebo kovu na schodišti. Mezi další prvky typické pro tento byt můžeme zařadit také posuvné dveře po celém bytě, ale také bar ukrytý v obývací stěně či skládací výsuvný stolek. Skvěle zde působí také industriální osvětlení, které může prostor rozzářit i ve chvílích, kdy zapadne slunce.

Ke kuchyňské lince přísluší také prostorný ostrůvek sloužící současně jako jídelní stůl. Zdroj: Toledano + architects

Vstupní dveře se otevírají oběma směry

První nevšední prvek najdeme hned u vchodu. Vstupní dveře lze totiž otevírat jak dovnitř, tak i ven. Hned pod schodištěm je umístěna dlouhá lavice, která se může stát místem, kam si mohou obyvatelé bytu sednout například s dobrou knížkou. Mimo to, knihovna se nachází hned vedle lavice. Ve stejném patře tohoto mezonetového bytu se nachází například obývací pokoj, který je součástí otevřeného prostoru.

Po vstupu do patra se ocitneme v prostorné kuchyni, kde se setkáváme s hrou hnědé a černé barvy, které zde působí opravdu skvěle. Naproti kuchyňské lince se rozprostírá dlouhý kuchyňský ostrůvek, po jehož délce jsou rozmístěny designové barové židle. V kombinaci s osvětlením a zábradlím od schodiště, které sahá až ke stropu, tato kombinace nikoho nenechá na pochybách, že si architekt vyhrál s každým detailem.

I pokoje v tomto bytu jsou zařízeny ve světlých barvách. Zdroj: Toledano + architects

Vstup na terasu přímo z kuchyně

Po schodech nahoru vystoupáme rovnou do prostorné kuchyně. Zbytek pokojů je umístěn v přízemí  – ať už se jedná o obývací pokoj, koupelnu, dětské pokoje nebo ložnici rodičů. V kuchyni je situován vstup na prostornou venkovní terasu, která většinu roku tvoří další zvětšení i jinak velkého bytu.

Exteriér byl navržen jakožto rozšíření interiéru – a to ve formě velké terasy se spoustou rostlin. Díky umístění bytu a místním teplotním podmínkám si zde mohou jeho majitelé užívat sluníčko takřka po celý rok. O maximalizaci výhledu na město se zasluhuje prosklené zábradlí. Na stavbu terasy bylo použito teakové dřevo, které v kombinaci se zelení, venkovní kuchyní, houpačkou a barem majitelům poskytují dostatek místa k příjemnému trávení volného času.

Na terase si můžete odpočinout nejen na pohovce, ale také v houpačce. Zdroj: Toledano + architects

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login