Návštěvy bytů

Prostorný byt je domovem pro spokojenou rodinu: Dokonalá souhra barev vás bude bavit

Od   | 

Prostorný, jednoduchý, ale také originální. Přesně takový je tento byt. Nenajdete v něm jen ložnici majitelů, obývák a dětské pokoje. Byt se pyšní také domácí pracovnou, vícero koupelnami a kuchyní, kterou by uvítal nejeden milovník vaření. A dál? Neutrální základ oživují pestré barvy, které jsou v detailech promyšleně zakomponovány do interiéru takže neunavují, naopak vás příjemně baví.

Neutrální podklad umožnil pracovat s výraznými dekoracemi. Zdroj: Zarta Studio

Hned poté, co vstoupíte do prostorného a dokonale prosvětleného bytu, si můžete všimnout charakteristického prvku – bílé barvy. S tou se můžete setkat jak u výmalby pokojů, obkladů v koupelně, tak i u dveří či nábytku. Díky tomu byt působí velmi světle. Prvním pokojem, kterého si můžete po vstupu do bytu všimnout, je obývací, který je spojený s jídelním koutem a kuchyní.

Obývací pokoj, jídelna a kuchyň tvoří jeden velký prostor

Právě tento otevřený prostor disponuje světlou podlahou, která spolu s bílou výmalbou skvěle funguje jako neutrální podklad. To architektům umožnilo vnést do interiéru spoustu dalších barev – a to i těch výraznějších. Obývací pokoj je složen z nenápadné šedé pohovky, kterou oživují barevné dekorativní polštářky ladící s kobercem. Toto tmavší spojení pak rozbíjí křeslo v kontrastní mentolové barvě. Nechybí ani dva různorodé konferenční stolky a obývací stěna, nad níž visí televize. Prostor je jako dělaný k trávení dlouhých zimních večerů.

Jídelní kout je součástí otevřeného prostoru, kde je také kuchyň a obývací pokoj. Zdroj: Zarta Studio

Z bytu je bezva výhled na okolí

Na obývací pokoj plynule navazuje jídelní kout, který z jedné strany obklopuje luxusně zařízená kuchyň, ze strany druhé najdete v rohu místnosti lavici, od níž je dokonalý výhled na okolí. Světlá výmalba totiž není tím jediným, co tento prostor prosvětluje. Mohou za to také velká okna, která do prostoru přináší velké množství přirozeného denního světla.

Proč nepřímé osvětlení?

Děti zde mají spoustu prostoru ke hrám

Designový jídelní stůl doplňuje hned šest židlí, spolu s dalšími třemi u kuchyňského ostrůvku zvládne byt i početnější návštěvu příbuzných a přátel. Vzhledem k tomu, že tu bydlí majitelé i s dětmi, je kout s kobercem ideální také k dětským hrám.

Kuchyň láká k vaření

Dekor dřeva, který se nachází na jídelním stole, se opakuje také v kuchyni. A to na desce kuchyňského ostrůvku a dvířkách vestavěných skříní. Přírodní prvek doplňuje sestava horních a spodních skříněk v bílé barvě. Nerezové spotřebiče spolu s vestavěnou lednicí a mrazákem umožňují využívat kuchyni k vaření i těch nejnáročnějších pokrmů.

Dřevo hraje prim v celém interiéru. Zdroj: Zarta Studio

Dva dětské pokoje a dětská pracovna? Proč ne?

Dětské pokoje jsou zařízené velmi jednoduše. Bílou výmalbu doplňují také bílé postele – v jednom pokoji ve formě palandy, v druhém pokoji je samostatné lůžko. Hračky mají děti schované v knihovničce, která vede po délce celé jedné stěny v pokojíčku s palandou. Druhý pokojík zase umožnil umístit do prostoru velkou šatní skříň. Obě místnosti jsou spojeny prostorem s dlouhým pracovním stolem, kde děti mohou psát úkoly.

Jednoduchý, ale praktický. Přesně takový je dětský pokoj. Zdroj: Zarta Studio

Oba dětské pokoje jsou doplněny také o vlastní pracovnu. Zdroj: Zarta Studio

Z ložnice rovnou do koupelny nebo vlastní pracovny

Ložnice majitelů bytu je zařízena taktéž velmi neutrálně a jednoduše. Dřevěná podlaha v kontrastu s bílou výmalbou a stejně barevným nábytkem doplňuje bohatá knihovnička, ale také obraz nad postelí. Ložnice je pak doplněna o vlastní koupelnu, v níž hraje prim kombinace bílé barvy se dřevem.  Nechybí však ani domácí pracovna.

Ložnice s výhledem na město se pyšní nejen knihovničkou, ale také spoustou rodinných fotek. Zdroj: Zarta Studio

 

Fotogalerie:

Nejčastější způsoby zavěšení záclon a závěsů


You must be logged in to post a comment Login