Architektura a design

Prosklené příčky Dorsis i tam, kde je nečekáte

Od   | 

Prosklené příčky a dělicí stěny Dorsis Digero představují elegantní a funkční způsob, jak změnit uspořádání prostoru. Vyniknou nejen v moderních novostavbách, ale stále více se prosazují i u rekonstrukcí starých domů nebo bývalých průmyslových objektů. Aniž by ubraly na světlosti, vytvoří nové soukromé zóny a interiéru dodají moderní minimalistický vzhled kombinovaný s přiznanou industriální atmosférou.

Strohý, ničím nezkrášlený industriální styl čerpá inspiraci z průmyslových hal či továren a přetváří je v příjemné obytné nebo pracovní prostředí. Patinu, drsnost a syrovost materiálů odhaluje v jejich nejpřirozenější podobě a povyšuje je na základní stylotvorný prvek interiéru.

Dotek industriálního designu příčky Digero přináší do moderních interiérů krásu minimalismu i dokonalou funkčnost.
Zdroj: Dorsis

„Oceňujeme skutečnou povahu a funkčnost věcí, výrazné znaky industriálního konceptu, proto se u našich výrobků zaměřujeme na čisté linie, dokonalé řemeslné zpracování a praktické a inovativní technologie nabízející vždy něco navíc,“ říká Jan Krejčí, jednatel společnosti Dorsis. „Rámové dělicí příčky Digero jsou ideální ukázkou použití industriálu v interiéru. Stejně jako styl samotný zosobňují autenticitu, pravdivost a poctivost materiálů a usilují o maximální estetické uspořádání a přehlednost.“

 

Prosklená příčka Dorsis Digero: Inspirovaná industriálním designem

 

Prosklené příčky přinášejí nové možnosti, jak otevřít a zmodernizovat interiér

Rozdělení příčky Digero do jednotlivých polí je zcela individuální – na míru každému projektu. Šířka příčky je praktiky neomezená, maximální výška je 3000mm, tedy až ke stropu většiny interiérů.

Velké prosklené plochy s minimálním dělením jsou vhodné zejména v minimalisticky pojatých domech a větších prostorách, kde není žádoucí, aby stěny nebo příčky měnily vzhled místnosti. U rekonstrukcí starších interiérů, stodol či loftových bytů je naopak rozdělení do menších polí očekáváno, protože se charakteristicky výrazná pole stávají dominantním a zároveň spojujícím prvkem celého interiéru.

Pro dosažení maximálního souladu s estetikou celého prostoru lze hliníkovou konstrukci příčky lakovat v celé škále RAL, či zvolit jakékoli dělení skleněných polí – svislé, vodorovné i šikmé. Svou variabilitou tak vyhoví každému projektu.

Industriální prosklená příčka není jen výrazným stylotvorným prvkem – je to symbol elegance a inteligentního designu.
Zdroj: Dorsis

Skutečně působivé a zároveň praktické uplatnění nachází industriální příčka Dorsis Digero v kuchyních, kde pomáhá nenásilně a vkusně oddělit kuchyň od ostatních obytných částí. Vhodně usazená dělící stěna zabrání prostupu pachů i hluku z kuchyně, aniž by byl obětován vzhled, dojem a využitelnost otevřeného prostoru.

Důležitá je možnost volby dveřního křídla nejen v barvě příčky i celého objektu, ale hlavně ve způsobu otevírání – v menších místnostech jsou ideální dveře posuvné či pivotové, větší interiéry si mohou dovolit dveře klasicky otevíravé.

Překvapivě široké spektrum použití dělicích příček Dorsis

Častým místem instalace industriální příčky jsou domácí pracovny – místo, kde je třeba kombinovat nutnost hlukového a funkčního oddělení od běžných prostor s potřebou „zůstat v kontaktu“ s ostatními osobami v interiéru. Díky plnému prosklení snadno docílíme vizuálního propojení obou prostor, plné světlosti při zamezení průchodu hluku.

Digero představuje nadstandardně přizpůsobivé řešení na míru konkrétnímu interiéru – neomezená šířka příčky, výška maximálně 3000mm, tedy až ke stropu většiny interiérů.
Zdroj: Dorsis

Ložnice je nečekaně dalším příkladem, kde se realizace prosklené příčky dobře osvědčila. V mnohých novostavbách, ale i rekonstrukcích či loftech se již počítá s integrovanou koupelnou v rámci hlavní ložnice a dělicí příčka v tónovaném, kouřovém či dekorovaném sklu dodá koupelně potřebný pocit soukromí.

Navíc se sklo, mnohem lépe než pevná stěna, postará o harmonii s dalšími koupelnovými prvky, jako je např. skleněný sprchový kout nebo skleněné nástěnné police. I vzory a textury skla, od transparentních až po matné, od jednoduchých až po gravírované, je možné plně sladit s vyzněním a náladou daného segmentu.

„Samozřejmě i dětská herna, suterénní bar či posilovna dostanou zcela novou estetickou podobu, „schovají-li se“ za prosklenou příčku. Místo, aby interiér nadále působil rušivým dojmem, vytvoří prosklená příčka separátní elegantně vyvážené zóny s osobitým charakterem,“ dodává Jan Krejčí z Dorsisu. „Díky industriálním příčkám a dělicím stěnám Digero je opravdu snadné přizpůsobit otevřený koncept obytného prostoru potřebám a přáním každého specifického projektu.“ Chcete vidět fotogalerii realizací industriální příčky Dorsis Digero? Najdete ji ZDE.

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login