Návštěvy bytů

Proměna 2+kk, do které zapojili ruce i majitelé

Od   | 

V soutěži „Rekonstrukce roku“ se do finále dostala i tato velmi povedená proměna. Díky ní vznikl propojený prostor obývacího pokoje s kuchyní, byla zrušena  původní chodba, čímž se zvětšila koupelna. Kromě umyvadla a vany se sem vešla i pračka se sušičkou. Zajímavostí této proměny je, že ji prováděli majitelé svépomocí.

Mladá rodina se rozhodla propojit kuchyni přímo s obývacím pokojem. Kuchyně je do tvaru písmene L a svou velikostí rodině naprosto postačí. Navíc byla zvolena v bílé matné barvě, a proto se prostor opticky zvětšil. A aby bílá barva nevypadala tolik sterilně, zvolili majitelé záda kuchyně i pracovní desku ve světlém dřevě. Navíc díky vysokým skříním byla kuchyňská linka rozšířena nejen o dostatek úložných prostorů, ale také jako místo pro panelové zabudování mikrovlnné a klasické trouby. Do prostoru mezi kuchyní a obývacím pokojem se skvěle vešel malý jídelní stůl obklopený dvěma židlemi a jednou dětskou židličkou. 

Obývací pokoj je sice malý, ale o to více útulný. Krátká příčka poskytla místo pro malou obývací stěnu, jejíž korpus se nese ve světlém dřevě, opatřený bílými dvířky. I přes to stěna disponuje dostatečným úložným prostorem i otevřenými poličkami nejen pro dekoraci, ale i jako místo pro knihy. A aby prostor nepůsobil ještě menší, majitelé ponechali stěny v čistě bílé barvě a i podlahu volili ve světlém dřevě. 

Ložnice je malá, ale pro umístění potřebných věcí postačí. Vestavěná dřevěná skříň na míru zabírá celou jednu zeď. Postel s dřevěným čelem i nočními stolky do celého stylu skvěle zapadají. K bílým stěnám byla zeď za postelí vymalována světle šedou barvou, čímž místnost elegantně podtrhne. Podlahu zdobí, stejně jako v ostatních místnostech, vinylová podlaha s dekorem dřeva. Ten se opakuje i na toaletě, kde je zkombinován s bílým reliéfním obkladem. 

Koupelna byla zvětšena o původní chodbu. Do rozšířeného prostoru se skvěle vešla asymetrická vana a hned vedle pračka se sušičkou. Stejně jako u místnosti s toaletou, i zde byl použit bílý obklad společně s dekorem dřeva.

 

Navrhněte si svou kuchyni bez chyb!


You must be logged in to post a comment Login