Návštěvy bytů

Prolnutím moderního a tradičního stylu získali útulný domov plný neotřelých nápadů

Od   | 

Majitelé tohoto bytu jsou velkými šťastlivci. Bydlí v prostorném bytě v historické budově s velkou zahradou, ve které je nejen hodně zeleně, ale i klid. A právě architektuře vytvářející působivou atmosféru podřídili zařízení domova a citlivě zakomponovali do moderního interiéru i původní prvky.

Obývacímu pokoji dominuje otevřená knihovna.

Než k tomu ale mohlo dojít, prošel byt rekonstrukcí, která se však obešla bez významných zásahů do prostoru, a to právě kvůli historické konstrukci budovy. Obývací pokoj vystihuje vysoké prosklené okno končící několik desítek centimetrů nad zemí a poskytující výhled do půvabného okolí. Místnosti dominuje knihovna s otevřenými policemi. Díky barevným obalům knih a dekoracím vytváří nepřehlédnutelný prvek zdobící celou stěnu. Usadit se můžete v pohodlné sedací soupravě doplněné dvěma křesly, různobarevné sedáky pak podporují milou atmosféru, ke které velkou měrou i přispívá ikona designu – stojací lampa Arco s robustním podstavcem z mramoru.

Kuchyně – moderna versus tradice

Nerezovou kuchyň zútulňuje bar z dřevěných hranolů

Na obývací pokoj navazuje místnost, ve které se nachází kuchyně spojená s jídelnou. V obou prostorách je stejná podlahová krytina, která je tak opticky spojuje. Kuchyňská linka je koncipována do tvaru písmene “U”, a sestává z několika materiálů. Hlavní část tvoří spodní nerezové skříňky doplněné horními, které jsou dřevěné a mají různé tvary a velikosti. Protější barový pult je řešen originálně – sestává z několika různě dlouhých dřevěných hranolů. Obě části spojuje jednoduchý betonový díl doplněný dřevěnou deskou.

Dominantou místnosti je výklenek s okny a masivní jídelní stůl doplněný barevnými židlemi.

Na kuchyňskou linku navazuje velký jídelní stůl z masivu, který je umístěn do výklenku s okny poskytujícími výhled do zelené zahrady. Prostor působí velmi vesele, to proto, že ke stolu zvolili majitelé šest různě barevných židlí. V blízkosti je k dispozici vestavěná skříň, která slouží jako spižírna a dřevěný příborník evokující  bývalá léta. Jeho zelená barva dokonale ladí nejen s židlemi, ale i obrazem, který dává tušit, že majitelé umí skvěle prolnout bývalé i současné časy. 

Vana v prostoru je skvělou vychytávkou moderně zařízené koupelny.

V bytě jsou dvě koupelny, a tak se majitelé rozhodli jednu ponechat  v původním duchu a druhou zařídit moderně. Jak se jim to povedlo? První z nich zdobí volně stojící vana vyšperkovaná nepřehlédnutelnou vanovou baterií. Nechybí nábytková stěna navržená na míru prostoru, v jejímž středu se skví elegantní bílé umyvadlo s nástěnnou baterií. 

V historicky pojaté koupelně nalezneme dřevěnou komodu, i kamenné prvky.

Druhá koupelna byla ponechána v původním duchu, a proto zde najdeme kamenné prvky, jako desku pod umyvadlem a obložení stěny za toaletou a bidetem. Celkový efekt dotváří kolekce baterií a koupelnových doplňků v mosazném provedení s kartáčovaným povrchem. Nechybí prostorné zrcadlo, v jehož obraze se odráží masivní zásuvková komoda v hráškově zelené barvě. 

Fotogalerie:

Zdroj: Studio Doppio

 

Máte správný jídelní stůl?


You must be logged in to post a comment Login