Architektura a design

Rodinný dům spojený s přírodou

Od   | 
Rodinný dům se nachází na mírně svažitém pozemku nepravidelného tvaru. Okolní prostředí nabízí pohled na beskydské vrchy a poskytuje podmínky pro plnohodnotné bydlení, zahradní a relaxačně-rekreační vyžití. Vzhled parcely a blízká komunikace umožňují umístění rodinného domu severozápadním směrem.
 
Výrazným prvkem rodinné vily je prosklení jiho-východní fasády.

Výrazným prvkem rodinné vily je prosklení jiho-východní fasády.

Rodinná vila je umístěna na severozápadní hranici parcely. Jednak to je kvůli vhodnému napojení na místní komunikaci a také proto, aby bylo možné na jižní části pozemku vytvořit relaxační zahradu. Stavba je navržena s důrazem na jednoduchost, účelnost a moderní vzhled, bez okázalých zdobných prvků.
Dům je řešen jako dvoupodlažní. Hlavní tvar domu tvoří seskupení klasických geometrických prvků – obdélníků. Tato základní hmota domu plynule přechází v hliněné náspy, jež dům celkově dotváří. Díky hmotovému řešení stavba nenásilně vystupuje z terénu, ničím neprovokuje a pohledově připomíná pahorkatinu, jež koresponduje s okolím. Stavba je rozdělena do tří častí – společenské, klidové a obslužné. Společenskou část, umístěnou v přízemí, tvoří obývací pokoj s kuchyňským koutem a stolováním. Klidová část je umístěna při jižní fasádě a je tvořena ložnicí, na niž navazuje koupelna, a v patře dvěma dětskými pokoji. Do obslužné části spadají místnosti jako garáž, technická místnost, toaleta, skladovací místnost a koupelna v patře. Jednotlivé místnosti jsou orientovány s ohledem na místní podmínky, s důrazem na optimální orientaci, žádoucí soukromí a požadavky investora. Velikost a umístění oken je uzpůsobeno tak, aby umožňovaly příjemné výhledy na zahradu a okolní zeleň. Díky množství prosklených ploch a teras je stavba opticky propojena s okolní přírodou. 

Fotogalerie:

 

Text a foto: Master design, Kontakt: Master design architekti

Související články:

Architektura

Komentáře

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *