Zahrada

Proč si nechat zastřešit bazén? Důvodů je několik!

Od   | 

Máte na své zahradě bazén? V tom případě určitě dobře víte, jak vítaný je to společník nejen v horkých dnech, kdy vám přinese kýžené osvěžení, ale třeba i odpoledne po práci, kdy si uděláte několik líných temp a příjemně se zrelaxujete. V dnešní době může mít na zahradě bazén úplně každý, soukromý bazén totiž není cenově nedosažitelný luxus. Přesto mnoho lidí váhá s jeho zastřešením – a to je škoda!

Zastřešení bazénu: ano nebo ne?

Rozhodně ano! Moderní zastřešení bazénu totiž s sebou přináší hned několik výhod, které bezesporu ocení každý majitel malého i velkého bazénu. Pokud i vy stále rozmýšlíte, jestli si necháte bazén na zahradě zastřešit nebo ne, níže najdete několik dobrých důvodů, pro které se tahle investice rozhodně vyplatí.

Výhody trvalého zastřešení

Nezáleží na tom, jestli je váš zahradní bazén kulatý nebo hranatý. Je úplně jedno, jestli je malý nebo velký. Trvalé zastřešení zaručeně stojí za to. Poznejte výhody tohoto řešení:

  • Prodloužíte koupací sezonu

Průměrná doba koupání v nezastřešeném bazénu je cca 72 dní. Průměrná doba koupání v zastřešeném bazénu je cca 168 dní. A to je opravdu velký rozdíl. Prodlužte koupací sezonu a užívejte si bazén na zahradě o to déle!

  • Koupejte se i při nepřízni počasí

Když venku prší, jen stěží se půjdete koupat do bazénu bez zastřešení. Jakmile ale bazén zastřešíte, dešťová přeháňka ani větší liják vás nijak neomezí.

  • Mějte stále teplou vodu

Stačí několik chladnějších nocí za sebou a teplota vody v nezastřešeném bazénu může klesnout až o 10 °C, což rozhodně není málo. Kvalitní zastřešení udržuje v bazénu neměnnou teplotu vody, a to dokonce i při nepřízni počasí. Když se naopak teplotně daří, zachová se zastřešení jako solární ohřívač, který může vodu ohřát až o 8 °C.

  • Udržujte bazén čistý

Neméně důležitou výhodou trvalého zastřešení je skutečnost, že je bazén chráněn před hrubými i jemnými nečistotami (listy, hmyz…), tudíž vám odpadne povinnost bazén pravidelně čistit – a to není zrovna nejoblíbenější činnost, takže určitě budete rádi, když vám tahle povinnost ubude.

A kde bazénové zastřešení objednat? Ideálně přímo od výrobce. Jen tam máte jistotu, že s vámi bude vše důsledně konzultováno, navrženo řešení přesně pro váš bazén a instalace půjde bez problémů. Doporučujeme zejména specialisty na bazénové zastřešení společnost Alupo, která nyní v akci nabízí zastřešení již od 47 990 Kč včetně montáže a dopravy.

 


You must be logged in to post a comment Login