Inspirace

Proč si domů pořídit betonovou stěrku

Od   | 

V posledních letech se stále více do popředí dostává betonová stěrka. Má spoustu výhod, a jakmile jí jednou propadnete, už jen stěží budete hledat náhradní materiál. Použít lze opravdu v každé místnosti ať už v obývací části, kuchyni, ložnici, ale i v koupelně a v předsíni. Je stylová, neutrální a s jejím použitím lze docílit nejen pouze industriálního stylu, ale i útulného a elegantního. Proč tedy o ní začít uvažovat?

Betonovou stěrkou nic nezkazíte ani v obývací části. Zdroj: Normless Architecture Studio

 

Jak správně vybrat baterie do koupelny

 

Bezúdržbová záležitost

Velká část lidí může ocenit, že betonová stěrka nepotřebuje žádnou větší péči a údržbu. Ideální je tedy pro mladé lidi, nebo rodiny, které nemají čas na neustálé gruntování. Stěrka je voděodolná, a proto ji stačí jednou za čas otřít vlhkým hadříkem. Pokud se část stěny poškodí, bez problému lze místo opravit stejným odstínem. 

Stěrku stačí setřít vlhkým hadříkem. Zdroj: Němec

Barevné varianty

Přestože většině z nás se pod pojmem betonová stěrka vybaví pouze surová šedá stěna s betonovou strukturou, jste na omylu. Kromě klasické šedé, která je stále nejvyhledávanější najdeme na trhu širokou škálu barev a odstínů stěrek. Výjimkou nejsou ani originální barvy jako je zlatá, měděná nebo stříbrná. 

Výjimkou není ani zlatá, nebo stříbrná barva. Zdroj: Maldecor beton

 

 

Další výhodou, kterou betonová stěrka má, je bezespárové provedení. Na povrchu se tak nezachycují nechtěné bakterie, jako v klasických spárách ať už na stěnách, či podlaze. Velmi oblíbená je proto i v kuchyni, kde ji uživatelé často upřednostňují před klasickými obklady, které se nesnadno čistí.

Atraktivní je také díky své bezespárovosti. Zdroj: Maldecor beton

Voděodolný materiál

Sáhnete-li po kvalitní betonové stěrce, můžete počítat také s vysokou odolností vůči vodě. Ideálně ji tak můžete použít i v kuchyni, nebo vlhké koupelně, kde je kontakt s vodou logický. Zajímavě vypadá také ve sprchovém koutě, který dokáže od ostatní části koupelny opticky oddělit. Po aplikaci pouze ztvrdne a stane se nenasákavou. 

Betonové stěrce neuškodí ani větší množství vody. Zdroj: Němec

Cenová dostupnost

Atraktivní je také její cena, která nezruinuje vaši peněženku, a to i přesto, použijete-li ji na více stěn, či větší povrch. Důležité je to, jakého efektu chcete docílit, nicméně odborníci obecně tvrdí, že jedno balení vystačí asi na 12-17 m2.

Designový prvek

Betonovou stěrku do interiéru aplikujeme zejména díky svému vzhledu a výslednému efektu. Místnost neskutečně povznese a skvěle se přizpůsobí téměř každému stylu bydlení. Skvěle vypadá také v souhře světel, protože v každé fázi dne, za každého světla hází jiné odlesky a stíny, které vás nikdy nepřestanou nudit.

Na šedém pozadí vyniknou barvy. Zdroj: Canstockphoto

Různé efekty

Neexistuje pouze jeden druh efektu betonové stěrky. Naopak je různorodý a každý efekt se vytváří jinou technikou, přitom všechny jsou ve finále originální a opravdu zajímavé. Přednost můžete dát hrubší struktuře, nebo hladší. Nikdy však nečekejte, že se vám na dvou stěnách povede vytvořit totožný efekt a finální výsledek.

Docílit lze nejrůznější hrubosti a efektů. Zdroj: Němec

 

Fotogalerie:

 

Nábytek na celý život: Luxus, elegance a především vysoká kvalita

 


You must be logged in to post a comment Login