Kuchyně

Proč je kuchyně v bílé barvě stále nejžádanější?

Od   | 

Přestože tomu tak dříve vůbec nebývalo, dnes bílá kuchyně patří mezi nejžádanější typy kuchyní vůbec. A jak je to vůbec možné? Bílá barva je nejen moderní, ale i po několika letech působí nově, čistě a stále elegantně. A nejen to…

Bílé kuchyni sluší nerezové spotřebiče a k nim samozřejmě ladíme i ostatní doplňky, jako například svítidla.

Výhodou bílé barvy je, že se hodí do každého interiéru a velmi se doporučuje do místností, kde není dostatek světla. Skvěle vyniknou také v menších místnostech, protože bílá barva opticky zvětší každý prostor. I když se lidé dělí na dvě skupiny, a to na jednu, která bílou kuchyni zbožňuje, a druhou, která je naprostým odpůrcem, stále bílá kuchyně patří mezi jednu z nejprodávanějších barevných variant po celém světě.

Dvířka mohou být z mléčného bílého skla. Zdroj: Le Bon

Jak však kombinovat bílou barvu tak, aby nepůsobila jednolitě, stroze, nebo dokonce sterilně? Bílou lze zkombinovat s úplně každou barvou a můžete ji oživit barevnými doplňky, dekoracemi, a to jak v tmavších, tak i v pestrých barvách.

Bílá kuchyně s tmavší pracovní deskou

Bílou kuchyni oživíte barevnými zády!

Bílou kuchyni dokonale a jednoduše sladíte s téměř jakýmkoliv materiálem, který je za pracovní deskou. Tam nejspíše bílou barvu chtít nebudete. Stačí se jen rozhodnout, jakým odstínem, případně dekorem sestavu oživíte. Dávno pryč je doba, kdy se sem lepily obklady, i když ani jim ještě zcela neodzvonilo. V moderních kuchyních se mezi horní a spodní skříňky lepí sklo, které může být barevné, případně v něm může být i dekor, fotografie či obraz. Standardně pak to jsou laminátové nebo dřevěné desky, ale patří sem i marmoleum, případně i na kratší období omyvatelná tapeta.

K bílé kuchyni můžete zvolit odvážnější dekory obkladu, zdroj: SIKO

Bílou kuchyni vyzdvihněte kvalitní pracovní deskou

Jednoduchá bílá kuchyně bude fádní, pokud ji nedoplníte nápaditou pracovní deskou. V současné době jsou v kurzu subtilní desky z přírodního kamene. Pro prudce elegantní vzhled zvolte světlý mramor. Ti, kteří preferují kontrast, mohou zvolit tmavou žulu. Velmi efektně působí i umělý kámen Technistone, který může být v nejrůznějších barvách. Zvolíte-li bílý, pak bude vzhled maximálně nadčasový a vysoce elegantní. V kombinaci s dřevěnou pracovní deskou (přírodní nebo laminátovou) získáte nadčasové pojetí, jež může evokovat skandinávský styl.

Ať už vás zaujme jakákoliv kombinace bílé kuchyně, každá bude působit krásně a moderně. A je čistě na každém člověku, jak kuchyni pojme. Důležité je cítit se v tomto prostoru příjemně, útulně a tak, aby každé vaření bylo pro člověka potěšením.

Bílá kuchyně je nadčasová a patří zejména do malých kuchyní. Zdroj: Calligaris

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login