Koupelny

Proč jsou trendy toalety s integrovanou sprškou aneb výdobytek, který je návykový

Od   | 

Přestože toaletní papír je pro nás potřeba, bez které si nedokážeme představit život, v posledních letech se objevují i zdravější metody hygieny po vykonané potřebě. Toalety se sprškou vídáme v domácnostech čím dál častěji a není divu. Jaké jsou možnosti?

Bidetovací toaleta může mít jen přívod studené vody. Zdroj: Tece

Zdraví je na prvním místě

Možná se vám zdá zbytečné využívat mytí tryskou a raději sáhnete po toaletním papíru. Nicméně kdo vyzkouší toaletu se sprškou, už nebude chtít nic jiného. Po použití se zkrátka budete cítit příjemně a čistě. Kromě toho ušetříte nemalé peníze za kupování balíků toaletních papírů a tím pádem i podpoříte životní prostředí. A samozřejmě musíme zmínit i zdraví – díky masážním sprchám, kterými dnes ať už bidetovací toalety, nebo bidetovací sedátka disponují, předcházíte nechtěným onemocněním intimních partií, což je velké plus.

Nová umyvadla, vany i sprchovací vaničky ze smaltované oceli: Každý si vybere!

 

Bidet, nebo samostatná sprška patří k zastaralým řešením

Často pro samostatný bidet v koupelnách nezbývá dostatek místa, a tak příjemným kompromisem může být sprška umístěná vedle toalety. Obě řešení jsou funkční, a přestože se doposud do nových koupelen stále plánují, jejich používání je zastaralé. V kurzu jsou toalety s integrovanou sprškou.

Toaletu při splachování vždy zavírejte. Zabráníte tak šíření drobných kapek vody.
Zdroj: Geberit

Integrovaná bidetovací sprška za příplatek

Dnes již na trhu běžně najdete i toalety, které jsou již vybaveny bidetovací tryskou, zabudovanou přímo v keramice. Počítejte však s tím, že sáhnete hlouběji do kapsy, ale na druhou stranu docílíte elegantního řešení. Výsledkem bude požadovaná, příjemná hygiena bez nechtěného stříkání mimo klozet. Samozřejmostí je také několik typů sprchování. Díky designovým panelům na dálkové ovládání, nebo mobilní aplikaci si můžete nastavit nejrůznější programy trysek. Žádným překvapení není například masážní sprcha, nebo sprcha určená přímo pro ženy, kdy proud vody zasahuje až do oblasti intimních partií. Podle libosti můžete nastavit nejen intenzitu, ale i teplotu sprchování. Moderní toalety disponují také odsáváním pachů, vyhřívaným sedátkem (které se samo zvedne či zavře) nebo samočisticí tryskou. A komu by se nelíbilo po osprchování použít funkci teplého vzduchu, který partie osuší?

Zdroj: Geberit

Kterou toaletu se sprškou vybrat a proč?

 

Tento typ toalet zaznamenal v posledních letech v naší republice boom, a tak není divu, že výrobci rychle přispěchali s řešením, které nepotřebuje přívod teplé vody. To je pro ty, kteří nechtějí už ve stávající koupelně bourat a mohou tedy vyměnit stávající kus za nový. A že je voda studená? Ve většině případů to vůbec nevadí, prtože je spíše vlažná a pro dané použití bohatě postačí.

Některé modely samy otevřou nebo zavřou poklop. Zdroj: Grohe

Nadstandardní sedátko se sprškou

Další alternativou může být přídavné bidetovací sedátko na toaletu, ve kterém jsou již zabudované funkce. Nevýhodou je, že se jedná o méně atraktivní řešení, které ale na druhou stranu splní veškeré požadavky. Před koupí je důležité se ujistit, zda přídavné sedátko bude na keramickou místu dobře sedět. Jakmile totiž zakoupíte nekompatibilní sedátko, na funkci to nebude mít velký vliv, ale výsledný efekt – nepadnoucí sedátko na keramice bude zkrátka nevzhledné a voda může cákat tam, kam nechceme. Proto odborníci doporučují zakoupit k sedátku rovnou i toaletní mísu. Podle typu sedátka je třeba ho napojit na vodu, případně i elektřinu. I sedátka jsou nabízena pouze se základní oplachovací funkcí až po výbavu nejrůznějšími druhy proudů.

Ke stávající toaletě můžete dokoupit jen sedátko s bidetovací sprškou. Dávejte pozor, aby výrobky byly kompatibilní. Zdroj:
Zdroj: Grohe

Fotogalerie:

 

Který koupelnový radiátor vybrat a proč?

 

 

You must be logged in to post a comment Login