Koupelny

Proč jsou trendy toalety s integrovanou sprškou aneb výdobytek, který je návykový

Od   | 

Asi nikoho nepřekvapí rulička toaletního papíru vedle toaletní mísy. Přestože toaletní papír je pro nás potřeba, bez které si nedokážeme představit život, v posledních letech se objevují i zdravější metody hygieny po vykonané potřebě. Toalety se sprškou vídáme v domácnostech čím dál častěji a není divu.

Toaleta s integrovanou bidetovou sprškou je hitem posledních let. Zdroj: Geberit

Zdraví je na prvním místě

Možná se vám zdá zbytečné využívat mytí tryskou a raději sáhnete po toaletním papíru. Nicméně kdo vyzkouší toaletu se sprškou, už nebude chtít nic jiného. Po použití se zkrátka budete cítit příjemně a čistě. Kromě toho ušetříte nemalé peníze za kupování balíků toaletních papírů a tím pádem i podpoříte životní prostředí. A samozřejmě musíme zmínit i zdraví – díky masážním sprchám, kterými dnes ať už bidety, bidetovací spršky, nebo bidetovací sedátka disponují, předcházíte nechtěným onemocněním intimních partií, což je velké plus.

Proč toaletu s integrovanou sprškou?

Bidet, nebo bidetovací sprška?

Při slově bidet se nám nejčastěji vybaví samostatné zařízení vedle toalety. Toto řešení je sice ideální, nicméně ve většině případů pro samostatný bidet v koupelnách nezbývá dostatek místa. Příjemným kompromisem může být sprška. Jedná se o jednoduchou sprchovou hlavici, která disponuje hadicí a kohoutkem a která se instaluje přímo vedle toalety. 

Bidetovací sprcha vedle toalety je nejméně praktické řešení. Zdroj: Kludi

Integrovaná bidetovací sprška za příplatek

Dnes již na trhu běžně najdete i toalety, které jsou již vybaveny bidetovací tryskou, zabudovanou přímo v keramice. Počítejte však s tím, že sáhnete hlouběji do kapsy, ale na druhou stranu docílíte elegantního řešení. Výsledkem bude požadovaná, příjemná hygiena bez nechtěného stříkání mimo klozet. Samozřejmostí je také několik typů sprchování. Díky designovým panelům na dálkové ovládání, nebo mobilní aplikaci si můžete nastavit nejrůznější programy trysek. Žádným překvapení není například masážní sprcha, nebo sprcha určená přímo pro ženy, kdy proud vody zasahuje až do oblasti intimních partií. Podle libosti můžete nastavit nejen intenzitu, ale i teplotu sprchování. Moderní toalety disponují také odsáváním pachů, vyhřívanými sedátky nebo samočisticí tryskou. A komu by se nelíbilo po osprchování použít funkci teplého vzduchu, který partie osuší?

Na trhu najdete i toaletu s bidetovací sprškou, která se ovládá mechanicky. Tedy otočením postranního kolečka. Jedním se pustí voda, druhým nastavíte teplotu. Zdroj: Tece

Nadstandardní sedátko se sprškou

Další alternativou může být přídavné bidetovací sedátko na toaletu, ve kterém jsou již zabudované funkce. Nevýhodou však je, že se jedná o méně atraktivní řešení, které ale na druhou stranu splní veškeré požadavky. Před koupí je důležité se ujistit, zda přídavné sedátko bude na toaletní místu dobře sedět. Jakmile totiž zakoupíte nekompatibilní sedátko, na funkci to nebude mít velký vliv, ale výsledný efekt – nepadnoucí sedátko na keramice bude zkrátka nevzhledné. Proto odborníci doporučují zakoupit k sedátku rovnou i toaletní mísu. Podle typu sedátka je třeba ho napojit na vodu, případně i elektřinu. I sedátka jsou nabízena pouze se základní oplachovací funkcí až po výbavu nejrůznějšími druhy proudů.

Ke stávající toaletě můžete dokoupit jen sedátko s bidetovací sprškou. Dávejte pozor, aby výrobky byly kompatibilní. Zdroj:
Grohe

 

Fotogalerie:

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login