Kuchyně

Proč jsou rustikální kuchyně tak oblíbené?

Od   | 

Kuchyně v rustikálním stylu jsou na žebříčku oblíbenosti stále mezi TOP trendy, jedinou změnou je, že už své místo našly i ve městech. Původně zdobily venkovské příbytky, dnes je to jinak. A není se čemu divit, působí romanticky a útulně. Také po takové kuchyni toužíte? Pojďte si ji s námi zařídit.

Jak rustikální kuchyně vypadají?

Když se řekne rustikální kuchyně, má se na mysli venkovský styl kuchyně, který je jednoduchý, přitom ale efektivní, a mezi hlavní materiály patří dřevo jako přírodní materiál. Z něho jsou nejen dvířka linky, ale i podlahy a kuchyňská deska. To vše ještě podtrhnou dekorace, které jsou často z keramiky. Když k tomu přidáme teplé barvy na stěnách a dalším použitém bytovém textilu, výsledkem je útulný prostor, ze kterého na vás dýchne ono pověstné teplo domova.

Rustikální sice znamená selský, ale má své místo i ve městech

Už jsme zmiňovali, že rustikální styl byl dříve dominantou vesnického bydlení, přece jen jde o selský styl, kde dominují přírodní materiály, zejména dřevo, oblé tvary, ozdobné prvky v podobě oválu nebo vlnek. Dneska už ale nejsou takové kuchyně vzácností ani ve městech, kam nám přenesou alespoň kousek přírody a nějaké ty vzpomínky na prázdniny, které jsme trávili u prarodičů.

Venkovská kuchyně může mít mnoho podob

Dominantou tohoto stylu je použití dřeva jako hlavního materiálu, to ale neznamená, že jediná rustikální kuchyně je ta ze dřeva. Ano, je asi nejběžnější, na druhou stranu úžasně vypadá i bílá rustikální kuchyně, nebo kuchyně, kde jsou vidět cihly.

Bílá je barvou čistoty, navíc se dá snadno kombinovat s dalšími barvami. Do rustikální kuchyně je jako stvořená, v kombinaci s dřevem vypadá prostě skvěle. A to není vše. Když do bílé rustikální kuchyně pořídíte třeba stůl z masivu, ještě podtrhnete její útulnost.

A cihlové zdi? Ty kuchyni dodají na zajímavosti. Červené cihly nemusí být dokonalé, vlastně to ani není žádoucí, přesto se postarají o to, že vizuálně celý interiér prohřejí.

Zdroj: Pixabay

Nezapomeňte ani na doplňky

Kuchyně je sice ve venkovském stylu, to ale neznamená, že sem nepatří žádné moderní spotřebiče. Naopak, i rustikální kuchyně jdou s dobou. Pořiďte si všechny spotřebiče, které k životu potřebujete, celkový dojem podtrhněte doplňky, které jsou praktické a stylové zároveň. Zavěste na zeď dřevěná prkénka, která budete mít po ruce, pořiďte si proutěné košíky na koření, měděné pánve, bylinky v keramickém květináči. Krásně bude vypadat i česnekový cop zavěšený nad linkou.

 

 


You must be logged in to post a comment Login