Obývací pokoje

Proč jsou rohové sedačky stále tak oblíbené?

Od   | 

Rohové sezení je skvělé nejen tam, kde musíte využít každý centimetr, ale také tam, kde se pravidelně schází větší počet lidí. Díky němu k sobě mají všichni o trochu blíže, a nejen to!

Rohová sedací souprava se subtilním podnožím, zdroj: Home Style

Na první pohled to nemusí být zcela zřejmé, ale rohové sezení šetří místo. Je to díky rohovému dílu, který zabydlí jinak nevyužitý kout. Výhodou je, že k němu můžeme doplnit další díly, jejichž rozměr bude vyhovovat našim potřebám. K základnímu rohovému dílu tak můžeme přidat dvojsed, trojsed, taburet nebo lehací díl. Někteří výrobci je navíc doplňují o mechanizmy, které zpříjemňují sezení. A tak máme k dispozici stavitelný podhlavník, vysouvací podnožku, nově představila italská firma Natuzzi bederní podpěru, která se nafoukne a přizpůsobí přesně vašim zádům. Všechny tyto přidané hodnoty ovládáme mechanicky, pomocí páčky, u modelů z vyšší řady pak pomocí elektrického pohonu. I rohové sedací soupravy mohou poskytnout pod delším sedákem úložný prostor, případně mají integrovanou matraci, takže sezení se snadno promění v lůžko.

Rohová sedací souprava s koženým čalouněním, zdroj: Natuzzi Italia

Rohová sedačka a v rohu? Nemusí to tak být

Přestože je rohové sezení vhodné umístit do rohu, zejména v rozlehlý místnostech působí velmi efektně, když sezení postavíme do prostoru. Tehdy by sedačka neměla být v hlavním komunikačním prostoru, nejenže bude překážet, ale zároveň se při sezení v ní nebudeme cítit příjemně. Sezení umístěte tak, abyste nebyli zády ke vstupním dveřím a měli výhled do prostoru. Zda to bude z okna, na televizi nebo na krb už je jen ve vaší režii.

Díky rohovému sezení vtěsnáte větší sedačku do menšího prostoru. Zdroj: Inprodesign

Doplňky rozšiřují odkládací prostor

Sedací souprava může být doplněna ze zadní strany také odkládacím stolkem, který bude po celé délce zad. Často je součástí i menší přídavný stolek, který je na míru sedačky a který je možné posunovat podle potřeb po celém jejím obvodu. Jsou-li součástí široké područky, pak i ty mohou být vybaveny speciálním stolkem v podobě dřevěného podnosu nebo pevného prostírání.

Rohová sedací souprava Omega (Koinor) se stavitelnými podhlavníky doplněná přenosnou deskou, která zastává funkci stolku, zdroj: Home Style

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login