Rady a tipy

Proč je ekologický úklid důležitý?

Od   | 

Ekologické čištění a úklid vytváří zdravější prostředí. Firma Lepší úklid (úklidová firma Praha) pro čtenáře připravila článek, proč tomu tak skutečně je.

Prokazatelná hrozba

V současné době je minimálně 15% populace citlivé na alergické reakce. Odborníci očekávají, že tento počet do roku 2025 vzroste na nejméně 50%. Vzduch uvnitř domů nebo kanceláří je obvykle 2 až 5-krát více znečištěn než vzduch mimo vnitřních prostorů. V našem každodenním prostředí se přitom běžně používá až 50 000 chemikálií. Někteří vědci se domnívají, že 80-90% rakoviny je způsobeno právě vlivy z vnějšího prostředí. To vše jsou děsivá čísla. Úklid nikdy nebyl důležitější.

Dbejte na to, jaké prostředky používáte

Používejte ekologicky nezávadné produkty, které neobsahují chemicky reaktivní a toxické složky, a proto nepředstavují zdravotní rizika. Mezi nejčastější patří respirační, dermatologická a jiná nepříznivá zdravotní onemocnění nebo reakce. Čisticí prostředky šetrné k životnímu prostředí pomáhají zlepšovat kvalitu vzduchu v interiéru a snižují zdravotní problémy, které tradiční produkty způsobují.

Zelený úklid i u vás!

Zelený úklid je důležitý nejen z hlediska čistoty naši planety, no také z hlediska našeho zdraví. Udělejte si chvilku abyste zvážili, proč je používání nezávadných produktů nebo eco-friendly úklidových služeb chytrou volbou pro vás a vaši rodinu, spolupracovníky nebo zaměstnance. Úklid kanceláří nebo domácností může byt ještě lepší. Nebo spíše zelenější.

Ekologický úklid ale nekončí využíváním eco-friendly přípravků. Důležité jsou i ekologické postupy samotných úklidových prací. Jde především o využívání nejšetrnější a nejmodernější techniky při práci a co nejefektivnější třídění odpadu. Je jedno, jestli se jedná o sekání trávy nebo o strojové čištění podlah. Veškeré procesy určitým způsobem podléhají ekologické stránce.

 

 


You must be logged in to post a comment Login