Kuchyně

Proč byste měli dát přednost vestavným spotřebičům před těmi volně stojícími

Od   | 

Pokud vás čeká výběr nových spotřebičů do kuchyně, nabízí se otázka: vestavné, nebo volně stojící? Existuje řada důvodů, proč byste měli investovat do těch vestavných. A právě o nich si řekneme.

Trendem jsou varné desky s integrovaným odsavačem par. Zdroj: Franke

Moderní kuchyň by měla být nejen prakticky uspořádaná, aby se vám v ní dobře vařilo, ale také by v ní neměly chybět moderní prvky, které váš život značně usnadní. Právě sem patří i vestavné spotřebiče. Díky nim strávíte v kuchyni mnohem méně času, ale také se vám bude snáze uklízet. A jaké důvody by vás měly k výběru těchto spotřebičů vést?

Kuchyň bude mít jednotný design

Každý chce, aby jeho kuchyň vypadala přesně podle jeho představ – tedy pěkně. A právě v případě, kdy chcete dosáhnout sjednoceného designu tohoto prostoru, je volba vestavných spotřebičů jasná. Na první pohled jsou totiž skryty, a proto nijak nenarušují vzhled kuchyně. Toto řešení je ideální nejen ve chvílích, kdy zařizujete ultra moderní kuchyň, ale také ve chvíli, kdy zařizujete prostor ve venkovském nebo rustikálním stylu a moderní nerezové spotřebiče by její vzhled spíše narušovaly. Nemluvě o faktu, že spousta dnešních vestavených spotřebičů má mnohem zajímavější funkce než spotřebiče volně stojící – což vám značně usnadní každodenní vaření.

Spotřebiče volte v barvě kuchyňské sestavy. Splynou s ní mnohem lépe. Zdroj: Haier

Ušetříte místo

Pokud půjdete cestou vestavných spotřebičů, jistě ušetříte dost místa – a jeho využití si budete moct lépe naplánovat. Díky tomu, že bude celá vaše kuchyň „na míru“, budete moct využít každého volného centimetru, což ocení zejména majitelé menších kuchyní. Ušetřete prostor díky tomu, že nebudete muset umístit varnou desku i pečicí troubu na jedno místo ve formě sporáku. U vestavných spotřebičů můžete tyto dva spotřebiče oddělit a umístit dle vašich potřeb. Zatímco u volně stojících spotřebičů se postavení lednice vedle trouby nedoporučuje, u vestavných spotřebičů si to dovolit můžete. Nemluvě o výhodách některých vestavných varných desek.

V případě, že chcete mít moderní kuchyň, kde ušetříte na energiích, doporučujeme vám využít indukční varnou desku, která se může díky integrovanému odsávání postarat o to, že nebudete muset dokupovat prostor zabírající digestoř. Namísto toho můžete nad varnou desku umístit polici nebo třeba osvětlení. Jde také o ideální řešení do prostor se šikmými stropy.

Lednice nemusí být vidět na první pohled. Zdroj: Deho

Některé spotřebiče jsou multifunkční           

Pokud je vaše kuchyň malá, jistě bojujete s každým centimetrem místa. Právě zde je vhodné vsadit na multifunkční vestavné spotřebiče, které zaberou méně místa, ale zvládnou udělat více činností najednou. Ideálním řešením jsou spotřebiče s kombinovanými řešeními. Ať už se jedná o úzkou, ale vysokou a hlubokou myčku na nádobí; nebo třeba o kombinovanou mikrovlnku, která umí kromě rozmrazení také péct – a nahradit tak běžnou troubu.

Spotřebiče se budou obsluhovat pohodlně

Spousta moderních vestavných spotřebičů je vybavena inteligentními funkcemi, jako jsou například senzory nebo možnost ovládání mobilním telefonem. To vám může usnadnit vaření i pečení. Nesmíme však zapomenout ani na výhodu spočívající v tom, že můžete vestavné spotřebiče umístit do vám pohodlné výšky, zatímco třeba samostatně stojící spotřebiče musíte postavit na podlahu. Což oceníte v případě, kdy vás zlobí záda.

Jednoduchý úklid

Úklid si samozřejmě můžete usnadnit i u volně stojících spotřebičů, které jsou funkcemi jako je pyrolýza nebo No Frost funkce vybaveny také. Co vám ale usnadní uklízení, jsou chybějící spáry mezi nábytkem a volně stojícími spotřebiči. Prakticky dojde ke zrušení prostoru, kde se usazuje nejen prach, ale také různé neodstranitelné drobky a nečistoty. Ty můžete odstranit jen v případě, kdy celý spotřebič odsunete.

Pečicí troubu umístěte do výšky očí. Zdroj: Candy

A co trochu originálních řešení?

Nemůžete se rozhodnout, zda je pro vás lepším řešením elektrická nebo plynová varná deska? Protože víte, že někdy se vám hodí při vaření pořádný žár, zatímco jindy by vám stačila elektřina? V tom případě můžete využít možnosti koupit si například kombinovanou varnou desku, která vám umožní chystat jak běžné potraviny, tak i flambované delikatesy.

Je-li ostrůvek dostatečně velký můžete spotřebiče umístit do jedné roviny. Zdroj: Franke

Fotogalerie:

 

 

 

You must be logged in to post a comment Login