Inspirace

Přivolejte dekorací z kukuřice babí léto

Od   | 

Věděli jste, že kromě chutné svačinky si můžeme z kukuřice vytvořit originální, přírodní dekoraci, která zároveň poslouží jako předzvěst podzimu? K ruce si můžete vzít klasickou kukuřici typickou pro svou žlutou barvou, nebo do dekorace zakomponovat kukuřici indiánskou, která je u nás známá především jako kukuřice okrasná, a to díky svým různobarevným zrnkům.

Pro indiánskou kukuřici jsou typická barevná zrnka. Zdroj: Pinterest

Věnce na dveře

Věnce na dveře se hodí v každém ročním období a výjimkou není ani přelom léta a podzimu. Kukuřici je nutné nejdříve usušit, a to tak, že odhrneme na jednu stranu slupku a kukuřici dáme sušit i se slupkou. Během sušení by měly být kukuřice zavěšené na provázku slupkou nahoru, pokud možno v teplé místnosti, ve které se hýbe vzduch a nesvítí do ní přímé sluneční paprsky. Jakmile je kukuřice usušená, vezmeme si jednotlivé klasy a postupně je slepujeme nejlépe tavnou pistolí k sobě tak, abychom vytvořili kruh. Žlutou kukuřici lze kombinovat s indiánskou a dostat do věnce trochu různorodých barev.

I z kukuřičných listů lze vytvořit věnec. Zdroj: Pinterest

K výrobě věnců ale nejsou zapotřebí nutně celé klasy, postačí i usušené slupky kukuřice. Takový věnec je jednoduchý, ale přesto originální. Věnec lze vytvořit jak z neusušených slupek, které v podobě věnce postupně uschnou, ale i z usušených slupek, které však bývají hodně křehké. Oblepit s nimi lze klasický aranžerský věnec, listy ale můžeme k sobě lepit volně a tím věnec vytvořit. Hotový výrobek nakonec opatříme stužkou a pověsíme na vchodové dveře.

Romantické svícny

Usušená kukuřičná zrna lze použít také pro dekoraci v podobě svícnů. K ruce si stačí vzít nízkou, libovolnou skleničku, do které nasypeme usušená zrnka. Výšku okraje necháme cca 1 – 2 cm volnou. Doprostřed jednoduše posadíme čajovkou svíčku. Tato dekorace je naprosto jednoduchá a přitom dokonalá.

Svícny lze vytvořit s klasických skleniček a kukuřičných zrnek. Zdroj: Pinterest

Neobvyklá váza, nebo květináč?

Skleněné vázy na jídelním stole, i klasické květináče na balkoně máme doma téměř všichni. Co jim ale dodat trochu originality? Přitom je to tak jednoduché! Usušené klasy kukuřice obstavte kolem vázy nebo květináče a převažte kolem dokola stužkou nebo mašlí. Nezapomínejte zvolit takovou výšku nádoby, která zpod kukuřic nebude vyčuhovat. Taková dekorace je vhodná po celý rok, nejen pouze na podzim.

Kukuřice dodají šmrnc vázám i květináčům. Zdroj: Pinterest

Kukuřici zavěste kamkoliv

Nic nezkazíte dekorací z kukuřic zavěšenou na dveře, vitríny nebo komody. Pro lepší výsledek ponechte usušené kukuřice i se slupkami, které odhrneme na druhou stranu, než jsou klasy kukuřice. Mezi klasy a slupky můžeme přidat přírodní stužku a hotové dílo zavěsit, kam nás napadne. Taková dekorace je  jednoduchá a navíc ji s vámi zvládnou vyrobit i děti.

Zavěšená kukuřice patří mezi jednoduchou dekoraci. Zdroj: Pinterest

Jako prostírání, i na stůl

Usušená kukuřice může skvěle ozdobit také jídelní stůl, nebo ji lze zakomponovat do prostírání. Doprostřed stolu stačí umístit tác nebo mísu, na které se budou vyjímat klasy pšenice spolu s usušenou kukuřicí. Navíc na každý připravený talíř můžeme jednu kukuřici položit, jako takový originální prvek. Zkuste i na stole kombinovat klasickou žlutou kukuřici spolu s barevnou, okrasnou.

Kukuřice můžete kombinovat s klasy. Zdroj: Pinterest

Ozdoba dárků a přání

Slaví někdo ve vašem okolí narozeniny a rádi vymýšlíte, jak ozdobit dárkové balení? Skvělým řešením je k obálce, ale i na větší balíček připevnit kukuřici. Ta by však neměla zůstávat v přirozené barvě. Ve speciálních, výtvarných potřebách zakupte zlatou, stříbrnou nebo bronzovou barvu a kukuřici natřete štětcem. Uvidíte, že svým originálním dárkovým balením překvapíte každého oslavence. Navíc takto natřené kukuřice lze použít jako elegantní nebo slavnostní dekoraci i doma. 

Zlatá kukuřice se díky svému luxusnímu vzhledu hodí jako ozdoba na dárkové balení. Zdroj: Pinterest

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login