Rady a tipy

Přitopte si v duchu udržitelnosti aneb které tepelné čerpadlo vybrat a proč?

Od   | 

Rostoucí náklady na energie nás nutí hledat efektivnější a úspornější řešení. Jedním takovým jsou tepelná čerpadla. Představují zdroj vytápění a ohřevu vody, ovšem mohou fungovat také jako klimatizace.

Zdroj: Koupelny Ptáček

Tepelné čerpadla řady Strateo od značky De Dietrich typu vzduch/voda vyniká nejen svým jedinečným ekologickým designem a nízkou hlučností, kdy akustický tlak vnitřního modulu činí 24 dB(A), ale především vybavením a možností instalace i mimo technickou místnost. Čerpadlo se skládá z venkovní jednotky, kompaktního vnitřního modulu s minimalistickými rozměry a integrovaným smaltovaným zásobníkem TV o objemu 190 litrů a připojovací desky Easydraulic. Kompletně vybavený vnitřní modul svými rozměry pouhých 560×586 mm dokonale vyplní prostor například mezi vestavěnými skříněmi. Řídicí panel De Dietrich Diematic Evolution umožňuje připojení na prostorový termostat SMART TC°.

 

Více o tepelných čerpadlech v našem videu

 

Z technických parametrů lze ještě uvést topný faktor COP (A7/W35) až 5,2, chladivo R32 s nižším GWP (tzv. potenciál globálního oteplování) a vestavěný bivalentní elektrokotel 3 kW. Tepelné čerpadlo Strateo R32 s pětiletou zárukou je 2x tišší (pouze 22 dB) a kompaktnější než jiné modely, také jeho instalace probíhá podstatně rychleji díky patentované hydraulické připojovací desce. Za zmínku rovněž stojí 100% recyklovatelné obaly pro snížení uhlíkové stopy. Náklady na pořízení tepelného čerpadla lze částečně pokrýt dotací z programu Nová zelená úsporám.

 

Kompletní poradenství a dodávky tepelných čerpadel De Dietrich řady STRATEO R32 zajišťuje Ptáček – velkoobchod, a.s.

www.ptacek.cz

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login