Inspirace

Přípravy na Velikonoce v plném proudu! Přinášíme plán, jak přivítat svátky jara bez stresu

Od   | 

Vítání jara, pletení pomlázek, barvení vajíček nebo pečení beránka – přesně takhle vypadají typické Velikonoce, které letos připadají na 17. dubna. A jak to už bývá, součástí jarního úklidu, pečení mazance a dalších příprav na koledníky je také stres. Hoďte letos shon za hlavu, zkuste trošku zpomalit a pojmout tyto dny v klidnějším tempu.

Jeďte podle rozvrhu

Plán je základ! Jakmile si vytvoříte časový harmonogram, máte z poloviny vyhráno. Sepište si každičký bod tak, jak vám to bude vyhovovat. Klidně hodinu po hodině, den po dni, záleží jen na vás. Pokud budete mít napsáno vše, co potřebujete stihnout, a to od úklidu přes nákupy až po pečení, uvidíte, jak se vám uleví. Dané úkoly si po splnění odškrtávejte, budete tak mít stálý přehled.

Výzdoba jako nedílná součást příprav

S jarem jsou spojené krásné a hravé barvičky, jakmile si domov vyladíte v duchu Velikonoc, dýchne na vás pozitivní energie. Žlutá barva například představuje slunce, bohatství, zlato a budí pocit radosti. Zelená je zase symbolem života, svěžesti, mládí a červená osvěžuje a dodává odvahu. Jakékoli zářivé odstíny jsou samozřejmě vítány a domovu dodají šmrnc. V obchodech jen přechází zrak ze všech motivů se zajíčky, kuřátky a vajíčky. Zkuste si ale doma vyrobit například věnec podle vlastních představ, taková aktivita nejen zabaví, ale zaručeně si u ní odpočinete, a navíc budete mít výzdobu čistě podle vaší fantazie.

Pryč s nepořádkem

Velký jarní úklid nemine v těchto dnech snad nikoho. Umývání oken, plná pračka, třídění nepotřebných věcí a mnoho dalších úklidových aktivit, ze kterých jde hlava kolem. Pokud se ovšem doma obklopíte těmi správnými pomocníky, nebude to tak náročné! Pokud váš sušák nestíhá tempo pračky, poohlédněte se po takovém, který bude mít dostatek plochy a držák na drobné oděvy. „Ponožky a menší kusy prádla nebudou zabírat místo tam, kde je potřeba dát například ubrusy nebo záclony. Ideální je sušák, který nabízí až 27 metrů sušicí plochy. Tím pádem budete moci bez problémů pověsit například i povlečení,“ říká Jiří Krechler, zástupce značky Vileda. Na úklid podlah si můžete pomoci elektrickými vysavači s mopem – budete mít čisto bez jakékoliv námahy.

Ukliďte vše, co je potřeba a využijte věšák na prádlo naplno.
Zdroj: Vileda

Pečení a zdobení vajíček

Trouba se obvykle během Velikonoc nezastaví. Každá správná hospodyňka by přeci měla mít napečeno a navařeno se vší parádou. Nezapomínejte ale na to, že méně někdy znamená více. Co si navodit atmosféru dobrým mazancem nebo beránkem a se zbytkem si nelámat hlavu? Vyzkoušet můžete sladké z místní pekárny nebo třeba najdete v mrazáku cukroví z Vánoc. Vězte, že hosté nic nepoznají a cukroví bude chutnat jako právě upečené. Tou největší třešničkou na velikonočním stole budou zaručeně obarvená vajíčka! Do barvení můžete zapojit i děti a společně tak strávit volný čas.

Udělejte si chvilku pro sebe

To nejlepší nakonec. Do nabitého programu nezapomeňte přidat také odpočinek s kávou v ruce a nohama na (čistém a jarně ozdobeném) stole. Takový bod zařaďte ideálně na každý den, stresu je kolem nás „až až“, nebojte si proto dopřát chvilku klidu a pohody.

Fotogalerie:

 

 


You must be logged in to post a comment Login