Rady a tipy

Připravte se na grilovací sezónu

Od   | 

Také už se těšíte na společné rodinné grilování? Dříve než naložíte maso, zkontrolujte, v jaké stavu je váš gril nebo krb. Možná budete překvapeni, kolik rzi se na něm od loňska objevilo. Nemusíte ale hned kupovat nový, stačí mu dát nový ochranný nátěr. 

Na renovaci grilu je třeba použít barvu, která odolá vysokým teplotám

Ochrana před žárem i poškozením

Nejste si jisti, jaký nátěr pro renovaci grilu použít? Barva musí odolat vysokým teplotám a zároveň by měla gril ochránit před korozí a povětrnostními vlivy. Žáruvzdorné barvy Primalex všechny tyto požadavky splňují. Nárazově odolají teplotám až 700 °C (při topení je v kamnech nebo grilu průměrně 200 °C). Obsahují velké množství silikonového pojiva, díky kterému zabrání tomu, aby v průběhu let docházelo ke sprašování, poškrábání nebo šednutí materiálu.

Barvu otevírejte speciálním otvírákem. Díky tomu se totiž neporuší víčko a bude možné ji použít opakovaně.

Rozdíl mezi Žáruvzdornou kovářskou barvou a Žáruvzdornou barvou je ve výsledném vzhledu. Zatímco s první z nich dosáhnete hluboce matného vzhledu a povrch zůstane hrubý, druhá barva je hladší a polomatná.

Gril jako nový

Povrch grilu je potřeba nejprve obrousit a zbavit všech nečistot. Poté si připravíme barvu. Otvíráme ji nejlépe speciálním otvírákem. Díky tomu se totiž neporuší víčko a bude možné ji použít opakovaně. Barvu důkladně promícháme. Aby výsledek splnil očekávání, musí se všechny složky správně spojit. Barevné pigmenty mají totiž tendenci udržovat se na dně plechovky.

Barva je připravena k okamžitému použití, takže není potřeba ji ředit. Můžeme se tedy rovnou pustit do natírání. Štětec namáčíme do barvy jen do čtvrtiny. Nátěr se aplikuje vždy na vychladlé povrchy. Barvu naneseme ve 2–3 vrstvách. Mezi jednotlivými vrstvami povrch nezapomeňte vždy vypálit. Stačí pozvolně, na 150–250 °C. Díky tomu bude povrch grilu odolný proti poškrábání, získá na tvrdosti a pružnosti.

Barvu nanášíme ve třech vrstvách

Žáruvzdornými barvami Primalex lze natírat i další tepelně namáhané kovové materiály, jako jsou krby, kouřovody, kamna nebo kotle. Barvy ale nesmí přijít do přímého kontaktu s plameny. Nejsou proto vhodné na rošty nebo vnitřní části topeniště.

Fotogalerie:

 

VÍCE NA PRIMALEX.CZ

 

 

 

You must be logged in to post a comment Login