Dětské pokoje

Jak připravit dětský pokoj pro miminko? Nesmí chybět povlečení a koberce

Od   | 

Čekáte miminko? Pak určitě přemýšlíte nad tím, jak pro své miminko nejlépe připravit dětský pokoj, ve kterém bude vše prakticky a úhledně uložené, zároveň ale bude místnost krásně sladěná. Zjistěte, jaké nezbytnosti nesmí chybět v dětském pokojíčku pro to nejkrásnější dětství.

Rozmyslete si styl celého interiéru

Ještě, než se pustíte do nakupování nábytku a dekorací, je nutné promyslet, v jakém stylu by pokojíček měl být. Záleží totiž na tom, zda budete chtít:

  1. využít jednu z dominantních barev,
  2. zařídit pokoj ve více pestrobarevných tónech,
  3. celý pokoj sladit pomocí přírodních prvků do jemných béžových tónů.

Nejčastěji se jako dominantní barva pro dětský pokoj používá světle růžová nebo světle modrá barva. Podle toho, zda čekáte malou holčičku, nebo chlapečka. K těmto jemným barvám pak můžete lehce sladit i zbytek celého pokoje velmi jednoduše.

Vyberte kvalitní nábytek i povlečení

Do dětského pokoje nepotřebujete příliš kusů nábytku, jsou ale druhy, které nesmí chybět. Jako první určitě budete chtít pořídit postýlku. Velmi něžně bude působit postýlka nalakovaná bílou barvou. K takové postýlce pak můžete lehce vybrat jakýkoliv styl a barvu povlečení. Pokud bude postýlka bílá, pestrobarevné povlečení bude zajímavým designovým prvkem, který můžete snadno sladit se zbytkem místnosti. Význam povlečení rozhodně nepodceňujte! Kupujte vždy takové, které je vyrobené z kvalitních látek a ve němž si bude dítě připadat jako v bavlnce.

Pokud tedy vyberete například růžové povlečení, ve stejné barvě můžete vybrat závěsy, malé koberce nebo nejrůznější dekorace. Vraťme se ale zpět k nábytku. Vedle postýlky je nutné vybrat ještě praktický přebalovací pult, který později využijete třeba jako komodu. Pro uskladnění oblečení se vám bude hodit také kvalitní šatní skříň. U malého miminka jistě využijete pohodlné křeslo nebo pohovku, to pro chvíle mazlení nebo kojení před spánkem.

Zdroj_ Schutterstock

Pocit útulna dožeňte textiliemi

Jestliže máte nakoupený nábytek, je nutné dodat do dětského pokoje několik maličkostí, které udělají z pokoje útulné místo. Mezi takové prvky patří hlavně koberce nebo závěsy v oknech.

Pokud nechcete do celé místnosti dávat jeden celistvý koberec a máte raději dobře omyvatelné plochy, nezapomeňte alespoň na malé koberečky. Ty dodávají dětskému pokoji na útulnosti. Přitom stačí, když dáte jeden menší koberec k postýlce a druhý například ke křeslu nebo přebalovacímu pultu.

Stejným způsobem vám pomohou pokoj zútulnit také závěsy a záclony. Jestliže budete chtít v době spánku úplnou tmu, můžete pořídit tmavé závěsy. V jiném případě stačí jen hezké závěsy s barevným a veselým motivem. A obávat se nemusíte ani kombinace obou závěsů. Přes den vám okna budou stínit „denní“ závěsy – a večer přes ně zatáhnete tmavší závěsy z materiálu, co nepropouští světlo. Uvidíte, že závěsy budou mít nejenom praktické využití, ale navíc budou skvěle doplňovat celkový vzhled místnosti.

Dětské dekorace nesmí chybět

Nebojte se dětských dekorací, aby bylo zřetelné, čí pokoj vlastně je. Nejčastěji se na zeď u přebalovacího pultu nebo postýlky lepí samolepky s dětskými motivy. Krásně vypadají například zvířecí motivy, které rozveselí celou místnost. Pokud ale chcete dodat místnosti na romantice, pro malou holčičku se budou hodit i samolepky na zeď s motivem něžných květů.

Další dekorace, která by neměla v dětském pokoji chybět, je menší hračka. Hračky neodmyslitelně k dětem patří, a tak i vy umístěte některé roztomilé plyšáky nebo kostičky na plochu komody nebo na poličku nad přebalovacím pultem. Většinu těchto maličkostí můžete sehnat na internetu i levněji, k tomu vám pomohou slevové kódy.

Těchto pár kousků vám bude stačit k dokonale sladěnému dětskému pokoji, kde bude příjemně vám i vašemu miminku.


You must be logged in to post a comment Login