Rady a tipy

Propojte stylově interiér s exteriérem

Od   | 

Zamilovali jste si severský styl? Jeho čistotu, jednoduchost a vzdušnost si už mnozí z nás přenesli do svých domovů. Slaďte si do stejného stylu i svou zahradu! Správně zvolený nátěr dodá dřevěným prvkům na vaší zahradě skandinávský šmrnc, a navíc prodlouží jeho životnost. Tenkovrstvá i silnovrstvá lazura Primalex se dá nově natónovat do severské palety odstínů Essence Woodcare a vy si tak můžete stylově propojit interiér s exteriérem.

Tenkovrstvá lazura nezanechává na povrchu dřeva film a je celá vsáklá do vrchní vrstvy dřeva. Zdroj: Primalex

Skandinávský styl je již několik let velice oblíbený ve spoustě domácností. Aby ne, severské domovy bývají zařízeny ležérně a prakticky, ale stále neobyčejně útulně. Vše v interiéru je zkombinováno s citem a dávkou minimalismu. S nebývalou elegancí jsou spojovány tradiční přírodní materiály s těmi moderními. S novými šedými odstíny lazur Primalex si můžete tento styl a atmosféru přenést i na zahradu či terasu. Hrát prim budou přírodní materiály, které podtrhnou krásu okolních květin, keřů a stromů. Vše pak doladí dřevěné prvky v šedých odstínech.

Dřevo v zahradě ošetřete. Zdroj: Primalex

Funkce lazur však není jen otázkou designu. Déšť, slunce a další rozmary počasí snadno zanechají na dřevě nevítané stopy. Každý dřevěný prvek by tak měl být správně ošetřen. Když dřevěným prvkům na zahradě dopřejete kvalitní nátěr, budou vás těšit mnohem delší dobu. Lazury Primalex nechává vyniknout přirozeným strukturám dřeva a zachovává jejich přírodní krásu. Vybírat můžete z lazur tenkovrstvých a silnovrstvých.

Díky lazuře získá dřevo náležitou patinu. Zdroj: Primalex

Základním rozdílem je to, že tenkovrstvá lazura nezanechává na povrchu dřeva film a je celá vsáklá do vrchní vrstvy dřeva. Je tak vhodná zejména na konstrukční prvky kolem domu, jako jsou pergoly, trámy nebo plotové prvky.

Silnovrstvá lazura na povrchu dřeva zanechá silnější vrstvu a vytváří tak ještě odolnější bariéru proti povětrnostním vlivům. Hodí se tak na stavebně-truhlářské výrobky, jakými jsou okna a dveře, je také vhodná pro lavičky a další posezení.

Ošetřené dřevěné výrobky budou déle krásné a delší dobu poslouží. Zdroj: Primalex

Fotogalerie:

 

 

VÍCE NA PRIMALEX.CZ

 


You must be logged in to post a comment Login