Návštěvy bytů

Příjemných 65 m2: Převahu betonu zútulňuje zeleň a zemité odstíny

Od   | 

Když se mladý pár do tohoto bytu nastěhoval, věděl okamžitě, že chce z prostoru vytěžit úplné maximum, a proto práci ponechal šikovným architektům a designerům. Výsledkem je moderní industriální domov, ve kterém sice hraje hlavní roli beton, nicméně je natolik vyvážený přírodními materiály, že působí útulně a prostorně.

Jakmile do bytu vstoupíme, okamžitě na nás dýchne industriální styl, a to díky betonovým stropům i stěnám. Ty jsou kombinovány s bílou barvou, která prostor opticky zvětšuje a prosvětluje. Beton zde střídají ale i přírodní materiály, které prostor oživují. Zajímavě řešené jsou interiérové dveře bez zárubní, které v horní části navíc disponují světlíkem. A aby celý prostor v podobě šedo-bílého pojetí nebyl příliš fádní, oživují interiér i decentní zemité barvy a nechybí samozřejmě ani pokojové rostliny.

Hned při vstupu si všímáme industriálního stylu. Zdroj: Room Design Buro

Architekti během rekonstrukce výrazně zasahovali do dispozice a vytvořili otevřenou kuchyni s jídelnou a obývacím pokojem. Zajímavostí jsou kulaté rohy, za kterými najdeme dveře, ale i nejrůznější betonové trámy. Zaoblení zjemňují strohé kovové prvky, které designéři zakomponovali například do obývacího pokoje formou otevřených a skleněných polic. Toto řešení působí vzdušně a zároveň elegantně. 

V interiéru se střídá poměrně hodně materiálů a textur, které však k sobě pěkně ladí a vytváří zajímavou atmosféru. Surovost betonu zjemňuje dřevěný nábytek, ale i obklady. Zároveň zde není nouze ani o příjemné textilie, které sem byly zakomponovány v zemitých barvách. Najdeme je například na polštářích na pohovce, na závěsech i na plédech. 

Betonové prvky jsou zjemněny zemitými odstíny. Zdroj: Room Design Buro

Ložnice je v porovnání s bytem poměrně prostorná a nese se ve stejném stylu jako celý interiér. Pro majitele slouží jako oáza odpočinku a ani tady nechybí spousta pokojových rostlin, které neutrální barvy příjemně oživují. Postel s šedým, čalouněným čelem doplňují jednoduché noční stolky namontované přímo na stěny a pozornost upoutá abstraktní černo-bílý obraz.

Ložnici dominuje abstraktní obraz. Zdroj: Room Design Buro

Poslední místností, kterou navštívíme, je koupelna. Bílé místnosti dominuje umyvadlo zapuštěné do masivní mramorové desky, která přechází i na okraj vany. Na podlahu a stěny byl zvolen bílý obklad a místnost opticky zvětšuje prostorné zrcadlo.

Bílé koupelně vévodí mramorová deska. Zdroj: Room Design Buro

Zdroj: Room Design Buro

Fotogalerie:

 

Víme, kde mají velký výběr konferenčních stolků

 

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login