Návštěvy bytů

Příjemný domov zařízený v duchu minimalismu: Prostor, jednoduchost a elegance

Od   | 

Vkus každého z nás je odlišný. Zatímco některým bude vyhovovat domov plný dekorací, textilií a dalších prvků, které neodmyslitelně patří k tvorbě útulného domova, najde se také spousta těch, kteří mají rádi bydlení bez zbytečných příkras. Avšak to, že je minimalistické bydlení neosobní a strohé, je již dávno vyvráceným mýtem. O tom vás mimo jiné může přesvědčit řadový dům z naší dnešní návštěvy, kde najde člověk vše, co by mohl potřebovat.

Dům je zařízen jednoduše, ale útulně

Poté, co vstoupíte do domu, si můžete všimnout otevřených a dokonale prosvětlených hlavních obytných prostor. Ty tvoří spojení obývacího pokoje, z něhož se dostanete do patra určeného ke spánku a odpočinku, jídelní části, ale také kuchyně. Podlaha v dekoru dřeva se opakuje v celém interiéru s výjimkou kuchyně, kde hraje prim šedá dlažba. Vymalováno je bílou barvou, která slouží jako dokonalý podklad pro použití dalších, výraznějších barev.

K tvarově jednoduchému nábytku jsou vhodně vybrány i dekorace. Všimněte si například jednoduchého obrazu na stěně. Zdroj: David Ito Arquitetura

V obývacím pokoji hraje prim lahvově zelená pohovka

Středobodem jednoduše zařízeného obývacího pokoje je lahvově zelená pohovka doplněná o designové hořčicově žluté křeslo. Vzhledem k rozměrům pohovky je jisté, že se zde člověk může natáhnout po náročnějším dni – například s knihou v ruce. Ty jsou neodmyslitelnou součástí odkládacího stolku, který je umístěn hned vedle, spolu s malou lampičkou. Obývací pokoj je od zbytku prostoru opticky oddělen hranicí šedého koberce, na němž nábytek stojí.

Nápady na netradiční osvětlení v interiéru

Kuchyň je od jídelny opticky oddělena

Jídelní kout může poskytnout prostor nejen pro malou rodinnou večeři, ale i pro větší oslavu s přáteli – jednoduchý jídelní stůl je doplněn osmi designovými židlemi, ze stropu je zavěšeno podlouhlé svítidlo. Po délce jedné stěny vede šedá skříňka, která slouží současně jako bar. Kuchyň je od zbytku prostoru opticky oddělena dlažbou na podlaze. Je zařízena v jednoduché kontrastní kombinaci černé a bílé barvy. Vařit zde může i ten nejzdatnější kuchař – kromě dostatku úložných prostor zde najdete také moderní spotřebiče.

Majitelé se snažili zařídit interiér takřka až stroze, to proto, že ho sami zabydlí vlastním bytím v prostoru. Zdroj: David Ito Arquitetura

Elegantní ložnice v kombinaci černé a bílé

Kombinace černé a bílé barvy se opakuje také v ložnici, kde čelo za postelí sloužící také jako noční stolek přechází do pracovního stolu. Prostor oživuje dřevěná lavice s kovovou konstrukcí. O zjemnění pokoje se stará koberec, který je také v šatně. Jednoduchý takřka strohý interiér oživuje světlo. To je vidět až na druhý pohled, protože ložnice je osvětlena nepřímým osvětlením. LED lišty jsou zakomponovány do horní lišty nad římsu, která zároveň poskytuje konzoli pro uchycení záclon a závěsů.  Jednoduchá koupelna ladí k celkovému designu.

Střídmou ložnici zabydluje skvěle zakomponované světlo. V tomto případě je nepřímé, LED jsou zabudovány v konzoli nad oknem. Zdroj: David Ito Arquitetura

Fotogalerie:

Jak pomocí látkových dekorací propojit kuchyni s obývákem?


You must be logged in to post a comment Login