Inspirace

Přemýšlíte, co dát na stěnu za kuchyňskou linku? Inspirujte se současnými trendy

Od   | 

Přemýšlíte, co pořídit za kuchyňskou linku? Chcete se držet představ, nebo se rádi inspirujete moderními trendy? Máme pro vás pár tipů, které pomohou lépe se rozhodnout.

Barevný obklad bílou kuchyňskou sestavu rozhodně prozáří. Zdroj: Los Kachlos

Kombinace černé a bílé nezklame

Černo-bílá kombinace byla, je a bude trendy asi vždy. Spoustu parády udělá v retro, vintage i rustikálních kuchyních. Když zvolíte klasické čtvercové obklady, máte zajištěnou perfektní ochranu i oživení kuchyňské linky.

Bílým obkladem a černou spárou vytvoříte nepřehlédnutelnou grafickou dekoraci. Zdroj: Ikea

 

 

MDF desky nezklamou

Do kuchyně se hodí MDF deska v povrchové úpravě laminací. Je vysoce odolná, dobře se udržuje v čistotě a řeže se z jedné desky, takže nevznikají spáry. Nabízena je v nejrůznějších barvách i dekorech,může splynout s deskou anebo naopak být kontrastní.

Vysokotlaké lamináty jsou nabízeny v nejrůznějších imitacích.

Sklo působí velmi moderně

Že si za linkou nedovedete představit skleněný povrch? To je velká škoda. Patří totiž k velmi moderním materiálům. Pořídit můžete tvrzené sklo všech barev. Trochu odrazující je pak vyšší pořizovací cena a větší náročnost na údržbu.

Sklo s grafikou pozvedne jednoduchou bílou kuchyň, zdroj: Glascomp

Betonová stěrka se hodí

Imitace betonu a stěrky se hodí hlavně do industriálních a moderních kuchyní. Seženete je ve vícero barevných kombinacích. Po nanesení celou plochu ještě nechte přelakovat a máte skvělý materiál odolný vodě i mastnotě.

Betonová stěrka dodá kuchyni industriální nebo elegantní nádech. Záleží, kterému odstínu dáte přednost. Zdroj Luxusní povrchy Němec

Nebojte se použít lino

Lina na trhu seženete nekonečné množství vzorů a barev. Ne každé je ovšem vhodné i za kuchyňskou linku. O tom se raději včas informujte. Co určitě potěší je sympatická cena, snadná instalace i údržba. Podobného efektu docílíte také tapetou, které vypadají velmi dobře, když je správně vyberete. Musí být dostatečně odolné a určené pro největší zátěž. Pokud máte byt třeba v pronájmu, nechcete investovat velké peníze, ale přesto toužíte po elegantní a moderní kuchyni, je lino nebo tapeta ideální volbou.

Marmoleum je přírodní linoleum, je vysoce odolné a nabízeno je v široké škále barev, které sestavu určitě zvýrazní. Zdroj: Forbo

Bílá je dobrá

Bílá, moderní, čistá a sebevědomá. Použít můžete umělý kámen, bílý keramický obklad nebo čistě bílé mléčné sklo. Pokud hledáte velmi jednoduché provedení, pak můžete záda kuchyně spojit s pracovní deskou. Takové spojení dodá vaší sestavě velmi elegantní nádech.

Pracovní desku můžeme vytáhnout mezi horní a spodní skříňky. Corian dovoluje bezespárové spojení. Kuchyně Le Bon.

Pracovní desku můžeme vytáhnout mezi horní a spodní skříňky. Corian dovoluje bezespárové spojení. Kuchyně Le Bon.

Fantazii se meze nekladou

Pokud chcete něco naprosto originálního, využijte svou fantazii a vytvořte si stěnu za kuchyní podle sebe. Hlavně myslete na voděodolnost a omyvatelnost. Trendy jsou i stropní desky se speciálním umělohmotným povrchem, upravený korek, voděodolná malba a nejrůznější přírodní materiály nebo jejich imitace. Existují dokonce i stěny ze sklenic, plechovek nebo třeba zrcadel. Pamatujte ale na to, že jakákoliv netypická stěna bude náročnější na údržbu, a pokud se nepostaráte o dostatečné utěsnění, zateče vám voda tam, kam nemá a vy budete brzy řešit stěnu za kuchyňskou linkou znovu.

Nerezová kuchyně Abimis splňuje nejvyšší nároky na hygienu. Doplněna terakotou a modrou vůbec nepůsobí studeně.

Nerezová splňuje nejvyšší nároky na hygienu. Doplněn terakotou a modrou vůbec nepůsobí studeně.

Dekor cihly bude vždy působit neotřelým dojmem. Zdroj: Los Kachlos

Fotogalerie:

 

Kde si navrhnete kuchyni bez chyb?


You must be logged in to post a comment Login