Inspirace

Překvapíme vás, kam doma můžete schovat peníze a drobné cennosti. Tyhle schovky neznají ani zloději!

Od   | 

Nevíte, kam umístit trezor? Anebo ho ani nechcete a vystačíte si se schovávačkou? Možná už nějakou máte, a pokud ne, přinášíme neotřelé tipy, kam peníze a cennosti schovat. Nesmíte však zapomenout, kam jste je dali, protože jestli se tak stane, nepomohou vám už ani zloději.

Zapomeňte na vodní nádržku na toaletě nebo krabici pod skříní. To jsou první místa, kam se zloděj půjde s největší pravděpodobností podívat. Přinášíme tipy na méně nápadná místa, která snadno využijete bez nejmenších nákladů. 

Schovka v kuchyni

Lednice – zabalte cennosti do alobalu a umístěte ho mezi potraviny. Vězte, že je to bezpečnější než obálka pod matrací. Zloději pravděpodobně budou hledat všude. Ale pravděpodobnost, že budou rozbalovat jednotlivé potraviny a hledat, jestli mezi nimi není poklad, není vysoká.

Koho by napadlo hledat cennosti v použité sklenici v lednici!

Prázná láhev – pokud si dáte práci s jejím opětovným uzavřením a umístíte mezi ostatní lahve, zloděje jen tak nenapadne mezi láhvemi hledat. A pokud náhodou ano, byla by velká náhoda, kdyby sáhl po té správné.. Když budete cennosti potřebovat, láhev znovu otevřete (nebo ji rozbijete, pokud jste ji zavřeli příliš pevně).

Zasaďte je do květináče – můžete využít jak květináč s umělou květinou, nebo zabalené cennosti schovat do zeminy některé ze vzrostlejších rostlin.

Květiny zahalené do čistého a jednoduchého designu nejen oživí vchodové dveře i prázdné zákoutí na terase, ale mohou poskytnout i dobrou schovku pro peníze

Obývací pokoj a ložnice

Knihovna – pokud  máte rozsáhlou knihovnu, schovejte bankovky mezi listy knihy. Objemnějším předmětům můžete vyříznout okénko v několika stránkách. I v tomto případě bude pro zloděje prohledávání jednotlivých knih časově náročné.  Naopak se ale vyhněte CD či DVD obalům.

Oblečení – do kapes oblečení se vejde mnoho věcí a mnohdy je tam sami zapomenete a najdete až časem. Je tedy logické, že i zloději budou z prohledávání kapes v šatně otráveni.

Ponožky – strčit hotovost či drobnější cennosti do srolovaných ponožek (nebo mezi ně) je také dobrá schovávačka. Jen si proboha pamatujte, které to byly.

Kolikrát sami zapomeneme něco v kapse kalhot nebo saka…Další dobrý nápad pro uložení cenností. Jen nezapomeňte, kam jste je dali!

Hodí se i dětský pokoj a jiné…

Kdekoliv v dětské pokoji – je dokázáno, že zloději nenavštíví dětský pokoj nebo patří mezi poslední místnosti. Obvykle se v něm všude povalují spousty hraček, a těžko soudit, která by mohla být tou „pravou“ pro úschovu cenností.

Krabice s vánočními ozdobami. Většinou taková krabice překypuje hromadou maličkostí, girland a ozdob a zlodějům se nebude chtít jimi prohrabovat.  Když tuto krabici navíc umístíte do sklepa či na půdu, zvýšíte její bezpečnost.

K rychlému zorientování mezi boxy, košíky a zásuvkami pomohou různé barvy.

Být zlodějem, raději půjdu hledat poklad k bezdětným sousedům…

Lékárnička – využijte třeba prázdnou tubu od vitamínů a uložte ji mezi ostatní léky v domácí lékárně. Jen si pamatujte, která tuba to byla.

Zahrada – je ideálním místem pro takové schovávačky. Místo dobře zamaskujte. Zejména pokud máte sousedy, zloději nebudou riskovat dlouhé prohledávání zahradních koutů.

Příjemnou kombinací je část cestiček ze dřeva a část z kamene.

Zvláště velká zahrda poskytuje mnoho možností pro úschovu peněz i cenností.

Buďte o krok napřed

Falešná návnada  – zloděj vstupuje do domu s cílem ukrást co nejrychleji cennosti a peníze. Když prohledá všechna běžná místa a nic nenajde, pravděpodobně začne hledat pečlivěji a může se stát, že skutečnou skrýš nalezne. Proto je vhodné vybrat jednodušeji objevitelné místo a sem umístit pár „bezcenných“ cenností či bankovek a mincí. Zloděj bude rád, že tak rychle pochodil a budě spěchat za dalším lupem jinam.

Nakrmte zloděje v běžné schovávačce (třeba pár tisícovkami pod matrací) a ostatní schovejte jinam. Zdroj: Home Style

Nebojte se popustit uzdu fantazii. Nápadům se meze nekladou. Zkuste si se svými dětmi zahrát hru na zloděje a vymýšlejte skrýše společně. Možná budete překvapeni, kolik bezpečných a zajímavých skrýší doma máte a ani jste to netušili.


You must be logged in to post a comment Login