Rady a tipy

Předvánoční úklid v předstihu a bez stresu

Od   | 

Ať už chceme anebo ne, zatímco pro muže jsou Vánoce více o zajištění stromečku a kapra, na hospodyňkách většinou zůstává vše ostatní. Vaření, pečení a v neposlední řadě i úklid. Všichni přeci chtějí pohostit blízkou i vzdálenou rodinu v perfektně čisté domácnosti. Jak si ale užít svátky plné radosti a pokoje bez stresu z těchto maličkostí? S našimi radami a malými úklidovými pomocníky to hravě zvládnete.

A jak tedy „sfouknout“ vánoční úklid bez stresu a zbytečných honiček? Všeobecným pravidlem je naplánovat si vše alespoň pár týdnů dopředu. Ideální je začít už v listopadu…

Vánoční úklid je za dveřmi. Zdroj: Vileda

1. Čím dlouhodobější plán, tím méně shonu

Obecně platí, že na největší množství práce potřebujeme přísnější plán. A to se potvrzuje i pro vánoční úklid. Zvládnout před svátky uklidit celou domácnost za jeden víkend – to už není výzva, ale masochismus. Proto je dobré dát si menší sousta už v listopadu. Začněte například od vstupních dveří. Z předsíně odstraňte letní a podzimní boty, protřiďte skříně a vyměňte oblečení za teplejší kousky, které budete v zimě nosit.

2. Nezapomeňte zapojit celou rodinu

Mnohé hospodyňky berou úklid jako osobní misi, zkuste však nechat přiložit ruku k dílu i ostatní členy rodiny. Každé dítě přeci zvládne vynést smetí či zaběhnout na menší nákup. Mužská síla se vám zase může hodit při přesouvání nábytku, v rámci vysávání a třeba i při mytí podlah. S parním mopem Steam XXL od Viledy totiž zvládne umytí jakékoliv tvrdé podlahy, ale i koberce i ten nejležérnější manžel. Nová metoda úklidu horkou parou přitom zabije až 99,9 % bakterií, a to bez použití chemického čisticího prostředku.

S parním mopem vše zvládnete. Zdroj: Vileda

3. Připravte lednici a mrazák

Jak se budou svátky blížit, tím více času budete trávit v kuchyni a tím spíš dostanou zabrat vaše lednice a mrazák. Takže ještě před tím, než se pustíte do vaření a pečení dobrot, udělejte revizi v těchto prostorách. A když se k tomu přemluvíte v předstihu, určitě si najdete čas i na odmrazení mrazáku a důkladné vyčištění lednice.

4. Sněhově bílé záclony

Krásný výhled vám nezaručí pouze perfektně vyleštěná okna. Po jejich umytí proto nezapomeňte vyprat záclony a závěsy. Ještě vlhké je zavěste zpět na okna. To samé platí i pro závěsy, když je není třeba žehlit. A pokud jsou vaše závěsy bílé, přinesou do vašeho domova kousek zasněžené zimní přírody.

5. Koupelna a záchod

Čert a vodní kámen nikdy nespí. Každá správná hospodyňka proto dbá na čistotu v koupelně a na toaletě. V rámci předvánočního úklidu si najděte čas i na protřídění šamponů, sprchových gelů, krémů a ostatní kosmetiky, kterou už nepoužíváte. Se špínou a šmouhami ve sprchovém koutě, vodovodních baterií i na zrcadlech si potom rychle poradí mikrohadřík, který stačí před použitím zlehka namočit. Sbohem chemie a vysušené ruce!

Mikrohadřík je ideální pomocník. Zdroj: Vileda

6. Kuchyň jako ze škatulky

Na závěr se pusťte do úklidu kuchyně. Jednou za čas si zaslouží i skřínky vyklidit a setřít v nich prach na poličkách. Nezapomeňte ani na sporák, troubu, digestoř, dřez a kuchyňské baterie. Použít můžete třeba revoluční PUR Active houbičky, jako je například Glitzi Always Clean. Zaschlá špína a mastnota, které vznikají při vaření na varné desce či při pečení v troubě a v mikrovlnce, budou rázem pryč. Potom už nezůstane nic jiného než si s celou rodinou užít krásné Vánoce plné oddychu a pohody.

Nezapomínejte ani na kuchyň. Zdroj: Vileda

Fotogalerie:

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login