Inspirace

Předsíň jako hlavní ozdoba bytu

Od   | 

Neuvědomujeme si, že předsíň je první místnost, do které po dlouhém, náročném dni vstupujeme, a podle toho by také měla vypadat. Navíc čím prvním zaujmout návštěvu než pěknou a elegantně zařízenou předsíní? Vylepšit se dá spoustou maličkostí – zaměřte se na ně také a proměňte předsíň v chloubu celého bytu. 

Předsíň je první místnost, kam vstupujeme! Zdroj: Home style

Začněte podlahou a barvou stěn

To, jak na nás dýchne prostor předsíně při otevření dveří, záleží zejména na zvolené podlaze a barvě na zdech. Podlahu je třeba volit takovou, která hodně vydrží. Přece jen se jedná o nejfrekventovanější místnost v našem domově a musí snést nejen nepořádek nanesený z venku, ale i bláto nebo sníh. Podlaha by proto měla být kvalitní a dobře udržovatelná. Ideální je volit například velkoformátovou dlažbu, která představuje minimum spár, a tím i jednoduší úklid. Pokud však máte parkety a podlahu měnit nechcete, použijte lak, díky kterému bude podlaha mnohem odolnější a zároveň se vám nečistoty budou lépe vytírat. Výběr barvy je zcela na vás, ale rozhodně se nepouštějte do žádné extravagance nebo tmavých barev, které předsíň opticky zmenší. Vsaďte raději na neutrální barvy, jako je béžová, šedá, nebo hnědá.

Dlažby vydrží vysokou zátěž, tedy i pokud po ní budete chodit ve špinavých botách

Vzhledem k tomu, že většina předsíní bývá dost tmavá, je ideální volit i světlé barvy stěn, které místnost opticky zvětší. Pokud si i přesto přejete použít tmavou nebo výraznou barvu, aplikujte ji pouze na jednu stěnu a ostatní zvolte ve světlé, neutrální barvě. Rozhodně se vyvarujte nesmyslných barevných kombinací, které ve finále předsíň spíše zkazí.

Světlé barvy budou vypadat v předsíní decentně a místnost bude vzdušná

Úložné prostory ušetří místo

Pokud předsíň disponuje větší plochou, do které se vejde i skříň, je ideální zvolit vestavěnou, která nenaruší jednotný vzhled celé místnosti. Do skříně schováte veškeré sezónní oblečení, ale i tlusté zimní kabáty, které odložíte po příchodu domů. Pokud však vlastníte pouze malou předsíň, zvolte kvalitní věšák, na který se vejde oblečení nejen vaše, ale i návštěvy. Ideálně do předsíně vměstnejte praktický botník, kam schováte ty páry bot, které momentálně nosíte. Vhodná řešení se skrývají i v lavicích na sezení, pod kterými je minimálně jedno, nebo dvě patra pro odkládání bot.

Vestavěné skříně jsou ideální volbou do předsíní, avšak ne do každé se vejdou

Dostatečné osvětlení

V předsíních, kde není dostatečné množství denního světla, se nevyplácí šetřit na osvětlení. Naopak se nebojte do něj investovat a vybrat opravdu kvalitní. Při výběru se řiďte zejména velikostí předsíně a praktičností. Rozhodně nepořizujte stojací lampy, o které během obouvání, nebo oblékání můžete lehce zavadit a shodit je na zem. Investujte raději do kvalitního stropního osvětlení. Ideální jsou bodová LED světla, která vytvoří spoustu osvětlení a vypadají decentně.

LED bodová světla vypadají nejen elegantně, ale ušetří i spoustu peněz. Zdroj: Eglo

Dekorace jako tečka na závěr

A čím ještě vylepšit předsíň? Vsaďte na drobné dekorace, které z místnosti udělají příjemné a útulné místo, do něhož se budete rádi a natěšeně vracet. Zrcadla jsou ideální volbou, které předsíni vdechnou úplně jinou atmosféru. Nejenže se při odchodu rádi podíváme, jak nám to sluší, ale místnost se tím i prosvětlí a opticky zvětší. Pokud máte dostatek místa, zvolte dekorační rostlinu nebo květinu, která místnost taktéž posune o level výš. Praktický a dekorační prvek v jednom lze najít i v sezení. Zvolit můžeme jednoduchý dekorační sedák, na kterém se pohodlně zujeme, ale který zároveň poslouží i jako pěkná dekorace.

Velké zrcadlo s pultem na dekorační květinu je skvělá volba

Fotogalerie:

Jak sladit předsíň s interiérem celého bytu?


You must be logged in to post a comment Login