Doplňky do bytu

Prázdné zdi interiérům nesluší. Ozdobte je obrazem!

Od   | 

Na první pohled sice mohou prázdné zdi v interiéru působit zajímavě a čistě, ale na druhou stranu celý byt nebo dům vypadá prázdný a neosobní. Proto je nutné tuto prázdnotu něčím narušit. Jako ideální volba se jeví obrazy. Ty pomohou prázdnotu celkem zajímavě rozbít. Jak vybrat ten pravý obraz? Zde jsou naše rady.

Malba, nebo fotografie?

Hned na samotný úvod je třeba si promyslet, jak by měl obraz na vaší stěně vypadat. Každý má jiné preference a požadavky, a tak je výběr spojený s individuální volbou. My pouze zmíníme, jaké možnosti na trhu existují. První variantou je klasika, kterou jsou obrazy na plátně do interiéru. Jejich unikátem je to, že jsou skutečně ručně malované, a proto je každý kus svým způsobem originál, ve kterém nechal umělec kus sebe.

Druhou možností jsou fotografie. Ty jsou dobrou volbou pro každého, kdo má určité oblíbené místo a kdo hledá jeho věrné a dokonalé zachycení. V tomto budou mít fotografie oproti malbám vždy navrch. Zde je možno rozlišit i to, zda zvolit fotografie barevné, nebo černobílé. I zde by měly rozhodovat především preference, s ohledem na barevnost interiéru.

Jaké motivy jsou hitem?

Při výběru obrazů je dobré myslet i na konkrétní motiv. Těch dnes existuje na několik desítek a opět zde hraje roli vkus a zájmy. Přesto uvedeme několik tipů, které se těší největší oblibě. Patří sem:

  • Krajiny a příroda
  • Města a budovy
  • Lidé

Do moderních interiéru se stále víc pronikají abstrakce, které sice nic konkrétního neznázorňují, ale díky kombinaci různých motivů a barev i takový obraz vypadá na první pohled velmi zajímavě.

Jakou zvolit velikost?

Záleží na velikosti stěny. Neměla by být ani malá, ani velká. V prvním případě by byl zcela jistě přehlédnutelný, zatímco v druhém by působil až nepoměrně velkým dojmem. U velkých stěn určitě doporučíme vícedílné obrazy do domu, které mohou mít 3, ale také až 7 jednotlivých dílů. Ty se s malými mezerami pověsí vedle sebe a z dálky působí celistvým dojmem. V menších interiérech doporučujeme využít klasické rozměry, o několika desítkách centimetrů každé strany.

Kde obraz koupit?

Možností, kam pro něj zamířit, je celá řada. Pokud hledáte skutečné originály od více či méně známých malířů, vyrazte galerie. Zde však počítejte s vyšší cenou – zvláště u oblíbených umělců. Druhou možností jsou různé obchody s nábytkem a doplňky, ne nemusí být dostatečný výběr. Proto doporučíme řešení číslo tři. Je spojeno s tím, že konkrétní obraz pořídíte online. Tedy na specializovaných eshopech s tímto sortimentem. Klady jsou jasné. Je to bohatý výběr různých variant, s jistotou skladové dostupnosti. Dále je kladem také pohodlný výběr i nákup, a to z pohodlí vašeho domova. Třetím kladem je jistota příznivých cen.


You must be logged in to post a comment Login