Inspirace

Postel s vysokým čelem, cesta k nebeským snům

Od   | 

Postele s vysokým čelem jsou rozhodně nepřehlédnutelné. Ložnici dodají nádech romantiky a zároveň i určité moderny. Má čelo konkrétní funkci, nebo je hlavně dekorací?

Čelo u postele se dá vnímat tak trochu jako ochrana. Člověk se často cítí lépe, když má při spánku z jedné strany ochranu. Je to takový základní instinkt, který v sobě máme odnepaměti zakódovaný. A stále v nás přetrvává, i když v moderním světě postupně slábne. 

Postel s vysokým čelem Auxo, Polstrin design

Zdroj: Polstrin design

Pouze dekorace, nebo něco navíc?

Vysoké čelo můžete považovat hlavně za dekorativní prvek, ale funkcí má rozhodně víc. Brzy se stane nedílnou součástí vaší ložnice, zvlášť máte-li lůžko postaveno samostatně v prostoru. Stejně tak dobře ale vypadá i postel umístěná v koutě, kde působí atraktivněji, když ji zdobí pěkné čelo, které může posloužit jako opěradlo při čtení nebo dívání se na televizi (i když televize v ložnici vhodná určitě není). Měkká a pohodlná opora vám bude jistě příjemnější než chladná zeď.

Luxusní postel Magnum s atypickými rozměry postelového čela dosahujícími výšky 185 cm a šíře až 280 cm. Jeho jedinečný nadčasový design společně s postelovou základnou typu box spring a matrací Nobility Superior vytvoří z ložnice místo pro dokonalý spánek i relaxaci. Zdroj: Royal Comfort

Náročnost údržby vás děsit nemusí

Většina vysokých čel u postelí bývá zdobena prošíváním: do pruhů, čtverců, obdélníků. Někde mohou být i knoflíky, nýty, kameny připomínající drahokamy a jiná zdobení. V takovou chvíli se jistě nabízí otázka týkající se údržby. Není to jen další lapač prachu a práce navíc pro vás? Zde hodně záleží především na kvalitě nábytku. U těch lepších se používají prvotřídní potahové látky i materiály, které snadno odolají ušpinění a jednoduše je otřete vlhkým hadříkem. Údržba polstrovaných postelí není náročná a často stačí jen vysát. Na větší nečistoty použijte čistící prostředek, který vám doporučí prodejce či výrobce. U některých modelů lze potahy dokonce sundat a nechat odborně vyčistit. 

Zdroj: Home Style

Znáte současné trendy?

Na trhu najdete různorodé modely, které se hodí do panelových bytů, novostaveb i do venkovských stavení. Designéři se často inspirují stylem Art Deco, protože v něm se těšila velké oblibě, ale nepohrdnou ani retro stylem. Oblíbená jsou vysoká čela hladce broušená bez přehnaného zdobení a komplikovaných tvarů. Využívají se látky s leskem, semiš, alcantara a klasické vzory jako jsou pruhy, kostka či květy. Hojně se využívá i kůže s atraktivním prošíváním. Tento dekor vypadá skvěle na čele lehce do oblouku. Polstrování může přecházet i na rám postele a noční stolky, které k ní patří.

Zdroj: Home Style

Při výběru postele myslete i na vhodnou matraci. Ta je důležitá samozřejmě pro design, ale ještě více pro kvalitní spánek. Dnes si můžete objednat matraci na míru, která bude přizpůsobená vašim požadavkům a přáním (rozměry, vnitřní materiál, prošívání, počet pružin apod.). Dobře zvolená postel s vysokým čelem, se rychle stane nedílnou a dominantní součástí každé ložnice.

Zdroj: Casamoderna

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login