Inspirace

Pracovnu můžete zařídit i v malém bytě. Možností je víc než dost!

Od   | 

Patříte mezi ty, kteří po práci neodhodí notebook nikam do rohu, ale ještě nad prací sedí až do noci? Pak by to však chtělo kvalitní pracoviště, kde si nebudete  ničit záda tolik jako v sedačce u televize nebo na židli u jídelního stolu. Z mnoha důvodů je praktické zařídit si i v nevelkém bytě alespoň malou pracovnu nebo koutek. A kde pro něj najít místo? Možnosti existují!

Stylový stůl neudělá ostudu ani v obývacím pokoji

Využijte šatní skříň!

Zkuste využít niku, v jejíž části vybudujete vestavěnou šatní skříň a část použijete pro pracovní stůl. Stolek nemusí být ani na očích, když ho zakomponujete do vnitřního vybavení šatní skříně. Tehdy stačí už jen otevřít dveře, vysunout pracovní plochu a přisunout židli. A máte dobré pracovní podmínky! Jedinou nevýhodou je, že pokaždé musíte ze stolku věci sklízet, abyste ho mohli zasunout zpět. 

Pracovní koutek lze vytvořit v prostoru uprostřed šatní skříně

Vhod může přijít i pracoviště, které získáme sklopením desky

Zbytečné místo pod schody?

Pokud máte v bytě schodiště, pod kterým se ukrývá nevyužité místo, právě zde můžete vytvořit pracovní koutek. Z pohledu feng shui toto pracoviště sice není zcela optimálním řešením, nicméně je-li určeno k občasnému používání (tedy ne každodennímu), pak hurá do jeho realizace. Niky a zákoutí pod schody budou skvělým prostorem pro police a další úložný prostor. Nezapomeňte k pracovnímu koutku zvolit vhodnou židli, aby šla vždy zasunout pod stůl a nepřekážela v cestě. 

Využít místo pod schody je nejen praktické, ale zároveň krásné

Máte volné místo v ložnici?

Obecně se pracovna v ložnici nedoporučuje. Ovšem pokud nemáme dostatek místa, pak se nedá nic dělat a koutek si zde vytvořte. Ideální místo je takové, abyste na ně neviděli z postele, jinak se vám budou při usínání i probouzení točit myšlenky stále kolem práce a vy si neodpočinete. Je-li ložnice větší, pak můžete stůl schovat za paraván, nebo alespoň za zvýšený květinový stolek. Pokud to dispozice dovolí, pak umístěte pracovní stůl za postel. Tehdy vás pracoviště nebude rušit.

Vytvoření pracovního koutu za postelí možná nikoho nenapadne, ale je to jedna z celkem dobrých možností

Využijte parapety

Máte široké parapety na oknech a u nich volné místo? Pak máte vyhráno! Kupte jen kvalitní židli a pracovní koutek je na světě! Široký parapet skvěle poslouží jako pracovní deska a navíc výhled z okna vás dobije příjemně energií, kterou potřebujete. Výhodou umístění u okna je i dostatečné denní světlo, které i přes to doplňte kvalitní pracovní lampou, která poslouží během dlouhých večerů. Na tomto místě se bude pracovat jedna báseň!

Parapet přetvořený v pracovní stůl je dobrým řešením

Správné sezení je zárukou nebolavých zad

Ne aby vás napadlo sedět u pracovního stolu na jídelní židli. Chcete-li, aby vás nebolela záda, pak je nutné sedět na kvalitní pracovní židli. Tu poznáte minimálně podle možnosti nastavení výšky opěry zad (bedra musí být správně podepřená), samozřejmostí je nastavení výšky sedu a kolečkové podnoží. Přidané hodnoty jsou stavitelné područky a podhlavník (dává se pod krk!).

Židle Therapia je navrhovaná na míru, pro muže, ženy i děti. Ke spolupráci byl přizván i fyzioterapeut! Zdroj: Delso interiéry

A jak má správně vypadat pracovní místo pro děti?

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login