Zahrada

Pracovní rukavice pro každou činnost. Nepodceňujte normy a výsledky testů

Od   | 

Ochrana rukou je nezbytná skoro v každé profesi, kde se pracuje manuálně. Je tedy jasné, že kvalitní pracovní rukavice by neměly chybět ve výbavě žádného pracovníka. Abyste měli k dispozici rukavice vhodné přesně pro činnost, kterou budete vykonávat, je nutné vědět, jaké rukavice se na trhu nabízí a podle čeho je vybírat. Jde koneckonců o vaši bezpečnost, zdraví a pohodu. Proto se nevyplácí na ochranných pomůckách šetřit.

K čemu rukavice potřebujete?

V prvé řadě je třeba se zamyslet nad účelem, pro který rukavice vybíráte. Jiný druh ochrany nabízí pracovní rukavice z bavlny, kůže, kovu nebo umělých materiálů. Také je podstatné, zda se jedná o elektrikářské rukavice, rukavice určené pro práci s chemikáliemi nebo třeba svářecí či neprořezné rukavice. Důležitá je také velikost, proto nepodceňujte možnost si rukavice před použitím pořádně vyzkoušet a dbejte také na to, aby ženy nosily ženské rukavice a muži pánské. Byť se to nemusí zdát jako zásadní rozdíl, ve skutečnosti to může hodně změnit na vašem osobním komfortu i ochranně vašeho zdraví.

Výběr rukavic podle norem

I pracovní rukavice se musí řídit normami. Je vhodné skutečně tyto normy dodržovat a nesnažit se je obcházet – jsou zde koneckonců především proto, aby chránily vaše zdraví. Při výběru pracovních rukavic sledujte piktogramy, které udávají také to, jak byly rukavice úspěšné v různých bezpečnostních testech. To vám může hodně napovědět o tom, zda jsou rukavice skutečně vhodné pro zamýšlený účel. Logicky vždy platí, že je lepší zvolit ochranu raději vyšší než později litovat. Prohlédněte si například nabídku na Hoffmann Group a podle kritérií vyberte vhodné rukavice i pro vás.

V těchto testech se zkoumá hned několik kategorií odolnosti. Je to především odolnost proti oděru, prořezu, protržení, propíchnutí, proříznutí nebo nárazu. Pokud rukavice ve všech testech obstojí, je možné pokládat ji za skutečně bezpečnost a vhodnou pro použití v celé řadě profesí.

 

 


You must be logged in to post a comment Login