Návštěvy bytů

Pracovna obklopená přírodou: Nemusíte sedět jen doma

Od   | 

Jednoznačným trendem v oblasti pracovního trhu je po dobu pandemie home office, a výzkumy naznačují, že zaměstnanci si ani po uklidnění situace tento výdobytek jen tak „sebrat“ nenechají.

„Pracovny“ či „pánské pokoje“ měly své místo v domácnostech vždy; není tomu ale mnoho let, kdy jsou naprostou samozřejmostí většiny nově vznikajících domů a bytů, pokud to jejich rozměr dovolí. Stále je však vnímáme poměrně jednotvárným způsobem. Malá místnost, často poblíž obývacího pokoje, ve střízlivých barvách. Takto to ale být nemusí. Svou pracovnu s veškerým komfortem si můžete vybudovat třeba i uprostřed zahrady, jako to udělali architekti ze studia Koto design.

Tvar modulární pracovny připomíná salaš a zvenku nevypadá nijak přívětivě, i když architektonicky zajímavě. Zdroj: Koto Design

Nové představy o kanceláři 

„Chceme zbourat představu o konvenční pracovní kanceláři. Vytvořili jsme inspirativní prostor, který činí krajinu zajímavější a poskytuje lidem soukromí s přímým přístupem k přírodě,“ uvádí sami architekti, kteří vytvořili tvar, zdánlivě stojící na jedné straně a upoutávající na sebe pozornost a pohledy. Zvenku kromě zajímavého tvaru nevypadá nijak přitažlivě, včetně zdánlivě značně omšelých dveří. Ale zdání klame. Uvnitř najdete světlou a moderní pracovnu se všemi vymoženostmi a krásným výhledem do zahrady.

Tuto pracovnu můžete mít kdekoliv na zahradě. Zdroj: Koto Design

Klid a sepětí s přírodou 

Pokud se tedy bojíte, že byste neměli doma klid, rušil by vás tam partner nebo puberťáci, zbavení povinnosti každodenní školní docházky, nějaké podobné oddělené řešení se přímo nabízí. Modulární kajuta slouží jako místo k práci, odpočinku, sepětí s přírodou. Modulů plánuje společnost velký výběr, a to v různých velikostech, tvarech a cenových relacích. Sestavení takového modulu je velmi jednoduché, a zákazníci si tedy budou moci vybrat vyhovující model právě pro jejich zahradu.

Ze strany s obřím nepravidelným oknem už vypadá stavba o poznání zajímavěji a luxusněji. Zdroj: Koto Design

Jako socha 

Tvar modulu je takřka „sochařský“, elegantní a funkční, s velkou skleněnou plochou, která rámuje výhled do zahrady. Konstrukce je celodřevěná, ekologická, a dokonale tak zapadne do přírody a krajiny. Zároveň je prvkem, který zahradu ozvláštňuje a dekoruje, jakýmsi „oživlým“ uměním. Exteriér je záměrně „kouřově“ tmavý, jednak jde o specifickou technologii a jednak i o designérský záměr, vycházející z japonského vlivu. Uvnitř konstrukce se zajímavým způsobem láme světlo a vytváří tak velmi neobyčejné efekty.

Otevřené dveře ukážou kontrast mezi tmavým vnějškem a světlým vnitřkem. Zdroj: Koto Design

Dynamika a kontrast směrů 

Nepravidelný tvar vnáší do zahrady mimořádný prvek dynamiky, podtržený ještě obkladovými prkny, která jsou na každé straně stavby vedená rozdílným směrem. Odlesky na skle jsou dalším vizuálním prvkem, který dotváří už tak mimořádný dojem z celé stavby. Působivý je i kontrast tmavého vnějšku se světlým vnitřkem stavby. 

Modulová pracovna, zdroj: Koto Design

Uvnitř čirý minimalismus 

Kdo uvnitř čekal jakýsi „závod“ ve stylu maringotek, tedy „nacpi na minimální prostor maximum nábytku, úložných prostor a víceúčelovosti“, bude zřejmě zklamaný. Zařízení je naprosto minimalistické tak, aby vnitřek modulu zůstal vzdušný a vzbuzoval zdání dostatku prostoru. Najdeme zde pouze pracovní stůl, židli, lampu a křeslo k relaxaci, zamyšlení či přijmutí pracovní návštěvy. 

Vybavení uvnitř je naprosto základní, nic tak neruší od práce. Zdroj: Koto Design

Zdroj: Koto Design

Fotogalerie:

 

Jak poznáme kvalitu LED?

 

 


You must be logged in to post a comment Login