Rady a tipy

Práce v domácnosti, které byste měli udělat v zimě

Od   | 

Ačkoliv jsou práce kolem domu, které je lepší udělat v průběhu jara a léta, stále zbývá spousta těch, které můžete dělat v zimě. A to je skvělá zpráva, vzhledem k tomu, že během léta si člověk najde víc mnohem příjemnějších aktivit.

V zimě budete mít mnohem víc času na pořádný úklid. Zdroj: Canstockphoto

Pokud se během zimy doma nudíte, je na čase pustit se do prací kolem vašeho domova, které tak dlouho odkládáte. Chápeme, že se vám do malování či výměny podlahy v létě nechtělo, jistě jste měli dost zajímavějších činností. Nyní se však můžete pustit do toho, co jste tak dlouho odkládali. Víte, co můžete dělat v zimě?

Opravte všechny drobnosti, které jste odkládali. Zdroj: Barakryl

Pokud máte pár minut nazbyt

V každé domácnosti se najde spousta maličkostí, jejichž náprava či úprava zabere pár minut, ale i tak je odkládáme. Nyní je ten nejlepší čas pustit se do toho. Začít můžete například instalací sítě proti komárům. Říkáte si, že ji v zimě nepotřebujete? To sice ne, ale v létě, kdy si na to nevzpomenete, dokud vás nevysaje první komár, už bude pozdě. Sítě je v zimě vhodné samozřejmě sundat – budete mít doma více světla. Instalovat je však můžete mnohem dřív než v červenci.

Kapající kohoutek je třeba opravit. Zdroj: Franke

Podívat byste se měli také na všechna držátka, kliky, panty, vypínače a kapající kohoutky. Klidně si na to vyčleňte jeden celý den, kdy dáte tyhle drobnosti, které vás zlobí i několik měsíců, do kupy. Projděte všechny točivé spoje a vše povolené dotáhněte. Pokud se ve vašem domě udělaly díry a dírky, které je třeba zatmelit (po starých hřebíčcích, v koupelně a podobně), udělejte to. Současně můžete zaizolovat parapety, okenní a dveřní rámy.

Věděli jste, že vymalovat můžete i v zimě? Zdroj: Primalex

Postarejte se o zahradní nábytek

Ještě před tím, než svůj zahradní nábytek vrátíte zpět na zahradu, byste jej měli ve své dílně či garáži připravit na sezonu. Kdy jindy je lepší renovovat předměty užívané v létě než v zimě? Lakování, broušení, nové nátěry.

Pokud je vaší vášní zahradničení, nezapomeňte přebrousit lopaty a motyky, nevynechejte ani motorovou pilu. Když už budete ve své dílně, rovnou se podívejte, zda v ní není něco, co je na čase vyhodit.

Své zahradní náčiní připravte na další sezonu. Zdroj: Pixabay

Některé dodavatele seženete hlavně v zimě

I když není představa výměny oken a dveří v zimě nic příjemného, máme pro vás jeden důvod, proč je zima vhodnou volbou. Většina lidí mění okna i dveře v době, kdy je venku teplo, firmy ale mají v tuto dobu plno. Během zimy mají volněji a je větší šance, že seženete někoho, kdo bude mít čas.

Zaměřte se na nábytek

Leží vám doma police, které jste ještě nestihli připevnit na stěnu? Máte objednanou šatní skříň, ale nechce se vám ji montovat? Kdy jindy budete mít víc času na práce doma než v zimě? Pokud plánujete renovaci svého domova a výměnu starého nábytku za nový, začněte. Nezáleží na tom, zda se pustíte do menších akcí, nebo zda budete chtít novou kuchyň. Věděli jste, že vaše kuchyň může vypadat jinak i po několika menších úpravách?

Nový nábytek bude velkou a vítanou změnou. Zdroj: Home Style

Důkladný úklid je důležitý

Nyní tím nemyslíme vytírání podlahy a utírání prachu, nýbrž probírku toho, co máte doma. Pokud vám váš interiér připadá přeplněný, je vhodná doba na to, abyste se zbavili všeho, co nepotřebujete.

 

Proč si domů pořídit toaletu se sprškou?


You must be logged in to post a comment Login