Technika v domácnosti

Ekologičtější vytápění i chlazení? Vyzkoušejte Viessmann Vitocal

Od   | 

O tepelných čerpadlech toho lze říct mnoho – my však zmíníme jejich největší výhody, mezi které patří spolehlivost, vysoká energetická účinnost, ale také ekologičtější provoz. Představujeme vám Viessmann Vitocal, monoblokové tepelné čerpadlo.

Pokud právě řešíte způsob vytápění, ale i chlazení svého domu, doporučujeme vám podívat se po monoblokových tepelných čerpadlech Viessmann. Ta jsou spolehlivá, kompaktní. A díky inovativní technice využívají teplo z okolního prostředí co nejúčinněji.

Tato tepelná čerpadla pracující s výstupní teplotou až 70 °C byla vyvinuta pro modernizaci. To znamená, že můžete i nadále používat své stávající radiátory, nemusíte nutně instalovat podlahové topení. Vitocal má vysokou energetickou účinnost, ovládat jej můžete přes aplikaci, navíc má trvale udržitelný provoz a líbivý design.

Vnitřní jednotka tepelného čerpadla Vitocal 252 A, zdroj: Viessmann

Tepelné čerpadlo je výjimečně tiché

Tepelná čerpadla Vitocal mají díky patentovanému designu Advanced Acoustic velmi tichý provoz – 35 dB (A) ve vzdálenosti 4 metrů. I proto můžete venkovní jednotku instalovat i v oblastech, kde je hustší zástavba. Typicky se jedná o sídliště s řadovými rodinnými domy, případně hranice pozemku.

Servis je rychlý a snadný

Tepelná čerpadla jsou propojena s mobilními telefony. Nejen s vaším, kde můžete čerpadlo snadno ovládat prostřednictvím aplikace, ale také se servisem společnosti. Pokud u tepelného čerpadla dojde k závadě, ohlásí je bez prodlevy. Technik tak může učinit potřebná opatření takřka okamžitě.

Tepelné čerpadlo lze připojit k Wi-Fi a ovládat přes aplikaci ViCare.

Tepelná čerpadla jsou velmi tichá, jejich hlučnost můžeme připodobnit šepotu. Zdroj: Viessmann

Spolehlivá a ekologická

Tepelná čerpadla mají patentovanou hydrauliku – čerpadlo je provozováno s maximální účinností po celou dobu své životnosti. Vitocal navíc potřebuje mnohem méně místa než klasická TČ, je totiž až o 60 procent menší.

Velkou výhodou je také ekologičtější provoz – Vitocal používá chladivo R290 (propan), které je považováno za ekologické „zelené“ chladivo s nízkým GWP100 od 0,02 (Global Warming Potential).

 

Více informací najdete ZDE

 

 


You must be logged in to post a comment Login