Technika v domácnosti

Levnější teplá voda? S vlastním solárním systémem Viessmann ano!

Od   | 

Přáli byste si levnější ohřev teplé vody? Pak jste jistě zvážili možnost pořízení vlastního solárního systému. Jeho nejdůležitější součástí jsou pak solární kolektory, což je část solárního systému, která bude viditelná na vaší střeše. Dnes  vám představíme solární kolektory Vitosol od firmy Viessmann.

Jednou z velkých výhod slunečných kolektorů Viessmann Vitosol je design, zdroj: Viessmann

Pokud zvažujete vlastní solární systém, máte na výběr mezi dvěma typy kolektorů. Prvními z nich jsou trubicové kolektory, mnohem častější jsou ale ploché kolektory. Oba využívají sluneční energii, která je nejen dobře dostupná, ale především je zdarma. Můžete ji využít také jako podporu topení, ale i pro ohřev teplé vody. Kolektory Vitosol Viessmann jsou vyrobeny z materiálů odolných proti korozi, ale i UV záření.

Ploché sluneční kolektory Vitosol

Jednou z velkých výhod slunečných kolektorů Viessmann Vitosol je design. Vitosol 200-FM lze individuálně barevně upravit v barevném odstínu RAL. Zatímco standardně je lakovaný v tmavě modré barvě, nyní může mít jakoukoliv barvu, která bude ladit s vaší střešní krytinou. Díky tomu nebudou kolektory působit „násilně“. Mimo jiné má rám bezešvé lemování desky, což znamená trvalou těsnost, ale i vysokou stabilitu kolektoru.

Kolektory se skládají z absorbéru a skříně s příslušnou krycí deskou. Kolektorová skříň je tvořena průběžně ohýbaným hliníkovým rámem. Krycí sklo je transparentní, díky tomu propouští velké množství sluneční energie. Zadní stěna kolektoru je odolná proti protažení a korozi, navíc má vysoce účinnou tepelnou izolaci. Jádrem je absorbér – meandrovité potrubí, jímž protéká solární kapalina. Nad ním je připevněn absorpční plech s povrchovou vrstvou ThermProtect.

 

Kolektory Vitosol Viessmann jsou vyrobeny z materiálů odolných proti korozi, ale i UV záření. Zdroj: Viessmann

Jak se může stát ze světla teplo?

Sluneční teplo nejprve dopadá na povrch plochých kolektorů – tím se ohřívá solární médium cirkulující uvnitř trubic. To přenáší teplo do zásobníku teplé vody případně do akumulačního zásobníku teplé vody. Pokud se stane, že budete dlouho pryč (třeba na dovolené), mohly by se kolektory začít přehřívat kvůli absenci odběru energie. Vitosol má však inteligentní vrstvu, která při přehřátí (dosažení určité teploty) přijímání další energie vypne.

 

Více informací najdete ZDE

 

 

 

You must be logged in to post a comment Login